Sie 28, 2013
1254 Wyświetleń
0 0

Zamuleni

Napisany przez

Dzisiaj miała miejsce sesja Rady Miasta. Słuchałem on-line. Oprócz istotnego problemu dla bolesławian jakim jest inwazja borsuków pożerających koty, o której poinformował prezydent miasta, dowiedziałem się kilku innych ciekawych faktów (?).

Okazuje się, że na drogach wojewódzkich (zarządzanych przez Powiat) i drogach powiatowych na terenie Bolesławca jest w sumie 526 studzienek burzowych. Z tej liczby, w 2012 roku, Powiat zlecił naszemu PWiK wyczyszczenie tylko 35 wpustów, a w 2013 – 62! Jeśli to prawda, a wierzę, że tak (bo info o borsukach jest prawdziwe ;), to tylko możemy domyślać się dlaczego podczas ulew po ulicach Bolesławca płyną rzeki.

Niedawno w swoim wpisie dokładnie pokazałem jedną z przyczyn niewydolności kanalizacji burzowej podczas nawalnych deszczów. Podczas dzisiejszej sesji prezydent stwierdził, że w tym przypadku możliwą przyczyną podtopień jest niedawno wykonana przez Powiat zabudowa potoku przy ul. Willowej (k. Biedronki). Oczywiście prezydent ma zawsze rację, a więc winę za zalanie bolesławian tam mieszkających ponosi starosta. Nie wspomniał on jednak o zaniedbanych i umierających stawach pomiędzy ul. Jeleniogórską i Karkonoską*, za których utrzymanie jest odpowiedzialny, a które powinny pełnić rolę retencyjną zanim woda dotrze do ludzi zamieszkałych przy wejściu Młynówki pod miasto. Nie wspomniał on, że zapchane studzienki (foto powyżej) to często efekt spływającego szlamu z miejskich dróg, które powinny być utwardzone. To nieważne, po co o tym mówić. Zapchane (jakkolwiek groteskowo to nie zabrzmi) miejskim szlamem powiatowe studzienki nie odbierają wody i przelewają się niszcząc nowiutką nawierzchnię np. powiatowej ul. Leśnej.

Póki co, Powiat siedzi jak mały Kazio w krótkich gaciach i daje się klepać po tyłku, głaskając po ramieniu załamanego po ostatniej ulewie dyrektora „Mechanika”. A wiecie kto zapłaci za zniszczenia? My, bolesławianie, podobnie jak za ewentualne sprawy sądowe, będące wynikiem samorządowych wojen domowych, do których mam nadzieję nie dojdzie.

Zróbcie coś z tym i innymi, podobnymi przypadkami Panowie, bo widać monsunowe deszcze stają się u nas powoli normą.

PRO-FI-LAK-TY-KA!

*) Film wykonany 3 sierpnia br. Aktualnie staw jest w zasadzie wysuszony z powodu zniszczonego wpustu zasilającego.

Kategorie:
Małkowski
Facebook Profile photo
http://www.maciejmalkowski.pl

Bolesławiec - Świeradów Zdrój, to przestrzeń, w której aktualnie przebywam, pracuję, wypoczywam, z której czerpię natchnienie do życia. Samorządowiec, założyciel inicjatywy IMPULS MIASTA. Radny miasta Bolesławiec VII kadencji (wcześniej radny Powiatu IV i V kad.) Kiedy Bóg da i czas pozwoli zapatrzony w nocne niebo okiem również uzbrojonym. Zapraszam na moją stronę www.maciejmalkowski.pl oraz www.impulsmiasta.pl

Komentarze do Zamuleni

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

pl_PLPolish
pl_PLPolish
Przeczytaj poprzedni wpis:
Wystawa i konferencja w dwusetną rocznicę kampanii napoleońskiej

Rocznica śląskiej kampanii 1813 r. świętowana będzie w Bolesławcu w dniach 6 i 7 września 2013 r. Obchody będą miały...

Zamknij