Wrz 24, 2020
250 Wyświetleń
0 0

„Okaż serce” dla Zoo Görlitz

Napisany przez

Zrób zakupy w jednej goerlitzkich drogerii DM 28.09.2020 i nakarm wygłodniałe zwierzęce pyszczki w Zoo Görlitz.
Dzięki akcji „Okaż serce!” DM wspiera projekty i organizacje społeczne, edukacyjne oraz kulturalne, w których ludzie zaangażowani są w przyszłość naszego społeczeństwa. Akcja 28 września 2020 odbędzie się w formie dnia darowizn, we wszystkich niemieckich drogeriach DM. 5 % całkowitego dziennego obrotu zostanie przekazane do odpowiedniego miejscowo partnera.

W tym roku trzy goerlitzkie filie drogerii DM wybrały Nasze Zoo Görlitz-Zgorzelec jako partnera projektu. Dla pracowników zoo sprawą wielkiej wagi jest uwrażliwianie wszystkich odwiedzających w zakresie ochrony naszej przyrody oraz zagrożonych wyginięciem gatunków zwierząt dzikich oraz starych ras zwierząt gospodarskich. Odbywa się to zarówno poprzez hodowlę zagrożonych gatunków, ale także dzięki fascynującym, bliskim kontaktom ze zwierzętami.
Ze środków zebranych w ramach akcji planowany jest zakup pożywienia dla egzotycznych mieszkańców goerlitzkiego zoo takich jak: pandy czerwone, gwarki, marmozety złotogłowe oraz pigmejki karłowate. Koszty z tego tytułu oscylują w okolicy 2000 euro miesięcznie.

Żyjące nie tylko powietrzem i miłosćią – pandy czerwone w Naturschutz-Tierpark Görlitz-Zgorzelec, Foto: www.zoo-goerlitz.de, C. Hammer

Naturschutz Tierpark Nasze Zoo Goerlitz Zgorzelec
Zittauerstr. 43 02826 Goerlitz
www.nasze-zoo.pl nasze-zoo@tierpark-goerlitz.de tel.
+ 48 511 265 954, +49 3581 66 930 00

Cennik: https://www.tierpark-goerlitz.de/pl/Preise.html

Kategorie:
news

Nasze Zoo Goerlitz-Zgorzelec to oaza w środku miasta, która w fantazyjny sposób pokazuje 500 zwierząt mieszkających w zagrodach zbliżonych do warunków naturalnych. Nasze Zoo to miejsce atrakcyjne również dla polskich gości, które wychodzi im naprzeciw poprzez powstającą właśnie nową, opracowaną w polskiej i niemieckiej wersji językowej stronę internetową, dwujęzyczne opisy i informacje przy wybiegach dla zwierząt , placach zabaw i grach przyrodniczych oraz zatrudnienie polskojęzycznego personelu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

pl_PLPolish
pl_PLPolish
Przeczytaj poprzedni wpis:
Jak przytulić parę groszy

Szczytem dumy narodowej wielu mieszkańców Polski jest wyrzucenie śmieci za płot lub poza swój samochód. Jak brudna jest ojczyzna widać...

Zamknij