Mar 26, 2020
343 Wyświetleń
0 0

Worki na śmieci – niezbędne w dobie wszechobecnej segregacji

Napisany przez

W 2020 roku weszły nowe przepisy dotyczące segregacji odpadów, do których zobligowani są wszyscy domownicy, pracownicy a nawet najważniejsi prezesi dużych korporacji. W przypadku dbania o środowisko wszyscy są równi, bo śmieci każdego są takie same. Większość osób podchodzi sceptycznie do pomysłu segregacji. Wielu uważa, że i tak później wszystko trafia do jednego kontenera na wysypisku. Być może to prawda, ale czy nam – zwykłym domowym użytkownikom – pomoże bezsensowne buntowanie się? Raczej nie, dlatego tak czy owak bardziej opłaca nam się dostosować i odciążyć nieco nasze portfele.

Czego potrzebujemy?

Na początku roku największy “boom” padł na kosze do segregacji. Owszem są one bezsprzecznie potrzebne i to przynajmniej 4. Jeżeli mamy 4 kosze to musimy również posiadać worki na odpady, najlepiej takie, które wykonane są z materiałów ekologicznych, czyli tych które można poddać procesowi recyklingu. Szeroki wybór takich worków można znaleźć pod adresem https://www.stella.com.pl/oferta/worki-na-smieci/worki-na-smieci-tradycyjne/worki-na-smieci-ekologiczne-35l-15szt Mamy tutaj worki o różnych wielkościach. Można powiedzieć “worek na śmieci – nic skomplikowanego” – kiedy podchodzimy do półki sklepowej, bierzemy przeważnie te pierwsze z brzegu. Może jednak warto wczytać się w treść opakowania i wyłapać korzyści? Mało osób zdaje sobie sprawę ile worków do segregacji będzie potrzebować i jak wzrośnie zapotrzebowanie w dobie segregacji odpadów. Najlepiej jest wybierać wspomniane wcześniej worki ekologiczne – po prostu mamy świadomość, że dbamy o środowisko. Worki, które wykonane są z folii LDPE są wytworzone z materiałów porecyklingowych, a jednocześnie cechują się dużą wytrzymałością. Jeżeli będzie w nim frakcja BIO to nie musimy się martwić o to, że coś nam przecieknie lub worek rozerwie się pod ciężarem np. frakcji szkła. Dodatkowym atutem jest szeroki wybór wielkości worków. Te najmniejsze 35l. najlepiej sprawdzą się w biurach, przy niedużych koszykach. W domowych śmietniczkach zaleca się worki 60l., które starczają na dłużej i wypełniają większość oferowanych na rynku koszy do segregacji. Worki 120l. wykonane są przeważnie z nieco grubszego materiału, dlatego doskonale posłużą do większego sprzątania po remoncie, zapakowania ubrań lub nawet posprzątania gruzu (nie, nie przerwie się).

Worki na śmieci to cichy bohater naszego domu i miejsca praca. Często niedocenianie, jednak pełniące ważną rolę. To dzięki nim mamy poczucie higieny, czystości i porządku. To one sprawiają, że nie czujemy tych przykrych zapachów. Nie jest to duży wydatek, a ich wydajność jest naprawdę duża. Warto zwrócić na nie uwagę, zwłaszcza w czasie, w którym są potrzebne przynajmniej 4 razy bardziej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

pl_PLPolish
pl_PLPolish
Bobrzanie.pl
Przeczytaj poprzedni wpis:
Pożyczki bez przelewania grosza? Sprawdź, jak z nich skorzystać!

Kiedy chcemy otrzymać pożyczkę bez wychodzenia z domu, pożyczkodawca musi zweryfikować nasze dane. Jak tego jednak dokonać, jeżeli nie mamy...

Zamknij