Lut 5, 2020
705 Wyświetleń
0 0

Projekt wnętrza – do kogo się udać?

Napisany przez

Aranżacja wnętrza staje się ostatnio coraz popularniejszym tematem. Bardzo dynamiczny rozwój miał miejsce w przypadku firm, świadczących tego typu usługi. Aktualnie, chcąc świadomie zaaranżować wnętrze mieszkania stoimy przed następującym wyborem – indywidualny architekt wnętrz czy większe studio projektowe?

Architekt wnętrz

Decydując się na usługi architekta wnętrz musimy liczyć się przede wszystkim z tym, że czas realizacji będzie nieco dłuższy, niż w przypadku studiów projektowych. Z drugiej jednak strony, jeśli zależy nam na bardziej kreatywnej, artystycznej aranżacji, zdecydowanie powinniśmy pójść w tym kierunku. Solowy architekt wnętrz może sobie pozwolić na poświęcenie większej ilości czasu dla każdego projektu i podchodzi do nich bardzo indywidualnie. Jeśli chcemy mieć całkowicie niepowtarzalne, oryginalnie zaprojektowane wnętrze – zdecydowanie architekt będzie w stanie spełnić nasze oczekiwania w tej kwestii.

Studio projektowe

Największą zaletą dużych studiów projektowych jest czas realizacji. Najczęściej są to kilkuosobowe zespoły architektów, którzy realizują kilka zleceń jednocześnie. Bardzo ważna w ich przypadku jest systematyczność pracy – możemy mieć zatem pewność, że gotowy projekt otrzymamy w wyznaczonym terminie. Studia projektowe opierają się jednak na pewnych schematach. Nie jest to oczywiście powielanie projektów jeden do jeden – bardziej chodzi o pewną metodę działania podczas wykonywania projektu. Sprawia to, że projekty mieszkań wychodzące z jednego studia posiadają pewne cechy wspólne, które mogą nieco zabić oryginalność wnętrza. Nie jest to jednak aż tak rażące i może nawet nie do końca stanowi wadę. Warto dopowiedzieć również, że bardzo interesującym rozwiązaniem są wizualizacje 3D, oferowane przez niektóre studia – jak na przykład to tutaj: https://www.interior-artstudio.pl/ Taki zabieg pozwala o wiele bardziej obrazowo ocenić, co nam się podoba w konkretnej propozycji, niż ma to miejsce w przypadku bardziej tradycyjnych, standardowych projektów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

pl_PLPolish
pl_PLPolish
Przeczytaj poprzedni wpis:
Części zamienne do dźwigów osobowych

Winda bez wątpienia stanowi jedno z najczęściej wykorzystywanych narzędzi zapewniających transport pomiędzy piętrami. W szczególności w dużych miastach powstaje coraz...

Zamknij