Lut 4, 2020
579 Wyświetleń
0 0

“…jeszcze nigdy nie było tak dobrze jak teraz…”

Napisany przez

Proponujemy do przeczytania w lutym.

Mark Juddery, “Coraz lepiej. Dlaczego świat nie schodzi na psy”

IBUK Libra prezentuje książkę poświęconą temu, w jaki sposób patrzymy na świat.

Skoro jest tak źle, to dlaczego jest coraz lepiej?

To książka dla wszystkich tych, którzy wciąż nie są zadowoleni z otaczającego świata – a zwłaszcza tych, którzy coś z tym robią. Zgadza się – wciąż może być lepiej! Czy uważasz, że dzisiejszy świat jest gorszy niż kiedykolwiek w historii? Czy wierzysz, że stopniowo tracimy grunt pod nogami? Jeżeli tak, nie jesteś w tym osamotniony. Istnieją niezliczone powody, dla których sądzimy, że dzisiejszy świat jest absolutnie najgorszy w historii. Czy jednak w zderzeniu z faktami da się to stanowisko obronić? Niekoniecznie! Współczesny świat nie jest idealny – ciągle się w nim zabijamy, cierpimy głód i choroby. Jednocześnie jeszcze nigdy w historii świata zjawiska te nie miały tak marginalnego charakteru – jeszcze nigdy nie było tak dobrze jak teraz: pokój na świecie jest o wiele bardziej cenioną wartością niż setki lat temu. Dzisiejszych dyktatorów nie sposób porównać z Attylą czy Dżyngis-chanem. Walczymy o równe traktowanie kobiet, przeciwstawiamy się rasizmowi. Coraz skuteczniej walczymy w chorobami nękającymi ludzkość. Sprzeciwiamy się krzywdzeniu zwierząt. Jesteśmy milsi! Trudno w to uwierzyć? Mark Juddery pokazuje, że obszarów, w których jest coraz lepiej, jest o wiele więcej, a czas, w którym żyjemy, jest absolutnie wyjątkowy w historii świata.

Tytuł dostępny jako prezent do 29 lutego.

Zachęcamy do lektury!

Kody PIN umożliwiające korzystanie z platformy książek elektronicznych dostępne są w Bibliotece Pedagogicznej w Bolesławcu.

 

Kategorie:
news
http://bibliotekaped.wixsite.com/boleslawiec

Biblioteka Pedagogiczna działa od 1951 roku. Mieści się w budynku I LO przy ul. H. i W Tyrankiewiczów 11 w Bolesławcu. Bogaty i stale aktualizowany księgozbiór dostępny jest dla wszystkich chętnych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

pl_PLPolish
pl_PLPolish
Przeczytaj poprzedni wpis:
Zagrożone zwierzęta mają szansę na przetrwanie dzięki ludzkiej opiece

Po raz kolejny udowodniono wpływ nowoczesnych ogrodów zoologicznych na ochronę gatunków. Według aktualnych informacji Międzynarodowej Unii Ochrony Przyrody (IUCN), zagrożenie...

Zamknij