Gru 2, 2019
183 Wyświetleń
1 0

Second hand

Napisany przez

UWAGA!

Z przykrością informujemy, że z powodu choroby reżysera spektakl został odwołany. Nowy termin premiery podamy w przyszłości.

Teatr Stary (ul. Teatralna 1, Bolesławiec)
13 grudnia 2019
godz. 19.00
wstęp wolny

Pracownia Teatralna FormaT działająca przy Młodzieżowym Domu Kultury im. St. Wyspiańskiego w Bolesławcu zaprasza na premierowy spektakl Teatru Budka Telefoniczna pt. „Second hand”.

To kobiety i ich świat – nie zawsze taki, jakiego pragną, a często taki, o jakim marzą. Wachlarz wieku, pragnień, rozterek i pragnienia miłości miesza się i zderza z codziennością – często bolesną, ale prawdziwą.

Inspiracją do powstania spektaklu były reportaże Swietłany Aleksijewicz z czasów przełomu w Rosji. Wykorzystane zostały także teksty współczesnych polskich prozaiczek oraz teksty własne zespołu. Wśród bohaterek widzowie odkryją również postacie z dzieł F. G. Lorki i Zofii Nałkowskiej.

Obsada:

Swietłana – Aneta Ćwieluch

Olga – Olimpia Salwerowicz

Wiera – Izabela Krestow

Masza – Roksana Sulima

Dasza – Klaudia Kowalik

Reżyseria: Aneta Ćwieluch

Scenariusz: Aneta Ćwieluch

Reżyseria światła: Daniel Włodarczyk

Muzyka: Maciej Ćwieluch, Monika Mikołajczak

Kategorie:
kultura
http://www.mdkboleslawiec.eu

Młodzieżowy Dom Kultury imienia Stanisława Wyspiańskiego w Bolesławcu wprowadzając swoich wychowanków w świat kultury realizuje myśl pedagogiczną, że wychowanie poprzez sztukę jest wychowaniem dla przyszłości.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

pl_PLPolish
pl_PLPolish
Bobrzanie.pl
Przeczytaj poprzedni wpis:
Bolesławiecka gorączka złota

Dawne słownictwo nawet w macierzystym języku bywa zagadką. Zrozumienie obcych słów jest jeszcze trudniejsze. Stąd zajmując się tematyką bolesławiecką wskazane...

Zamknij