Lis 23, 2019
681 Wyświetleń
0 0

Leasing z historią w BIK – czy to jest możliwe?

Napisany przez
Firmy, które mają problem z płynnością finansową, poszukują formy finansowania, który umożliwi pozyskanie samochodu bez względu na historię w BIK. Najczęściej wybierają leasing, metodę finansowania, która cieszy się dużym zainteresowaniem wśród polskich przedsiębiorców. Czy leasing samochodu bez BIK jest w ogóle możliwy?

Leasing samochodu z historią BIK – czy to jest możliwe?

Polska branża leasingowa rozwija się z roku na rok i zyskuje coraz więcej zwolenników. Przynosi korzyści podatkowe, a ponadto podpisanie umowy leasingowej jest o wiele prostsze i łatwiejsze niż uzyskanie kredytu w banku. Firmy leasingowe starają się tworzyć atrakcyjne ofery, aby przyciągnąć nowych klientów, jednocześnie zabezpieczając się. Ich podstawą jest udzielenie finansowania klientowi, który posiada dobrą historię kredytową.

Podobnie jak banki i firmy pożyczkowe, firmy leasingowe sprawdzają zdolność do spłaty swoich potencjalnych klientów. Jednakże W tym celu często sprawdzają bazy danych:

  • BIK (Biuro Informacji Kredytowej),
  • BIG (Biuro Informacji Gospodarczej),
  • KRD (Krajowy Rejestr Długów),
  • BRKN (Bankowy Rejestr Klientów Niesolidnych),
  • Wewnętrze bazy leasingowe.

Jednakże wychodząc na przeciw oczekiwaniom, niektóre z firm leasingowych mają w swojej ofercie tzw. leasing bez BIK. To oferta skierowana do firm, które posiadają negatywną historię w BIK i zostały odrzucone przez firmy bankowe.

Leasing – jakie niesie za sobą korzyści?

Leasing zyskuje z roku na rok popularność ze względu na korzyści. Przede wszystkim czas oczekiwania na ostateczną decyzję jest o wiele krótszy niż w przypadku kredytu. Kolejną zaletą jest kwestia formalności. Firmy leasingowe wymagają minimum dokumentów, aby usprawnić cały proces udzielenia finansowania. To niezwykle istotne dla klientów, którym zależy na łatwym i szybkim pozyskaniu samochodu.

Co więcej, firmy leasingowe podpisują umowę nawet z firmami, które mają problem z płynnością finansową i historią w BIK. Każda umowa jest przygotowywana indywidualnie, zgodnie z potrzebami klienta. Warunki umowy są korzystne zarówno dla klienta, jak i firmy leasingowej, która ubezpiecza się przed ewentualnym problemem w spłacie rat. Do głównych zalet leasingu bez BIK zalicza się:

  • Brak konieczności przedstawienia zaświadczenia o niezaleganiu w ZUS i US
  • Brak sprawdzenia bazy BIK,
  • Leasing dowolnego pojazdu,
  • Uproszczona procedura,
  • Szybka decyzja o udzieleniu finansowania.

Leasing samochodu z historią w BIK – o czym warto pamiętać?

Decydując się na leasing bez BIK, należy pamiętać, że każda firma leasingowa z taką ofertą, zabezpieczasz się przed ewentualnymi opóźnieniami czy brakiem spłat. Jeżeli firma ma problem z terminowym spłacaniem zobowiązań, musi liczyć się, że w przypadku leasingu już jedna niezapłacona rata wiąże się z wezwaniem z nowym terminem płatności.

W efekcie generuje to nowe koszty. W sytuacji niepłacenia rat, dochodzi do rozwiązania umowy leasingowej, a tym samym utraty przedmiotu leasingu . Dodatkowo firma leasingowa w takiej sytuacji obciąża klienta wysokimi kosztami.

Więcej informacji o leasingu bez sprawdzania baz BIK, BIG i KRD znajdziesz na https://leasingpolski.pl/leasing-dla-klienta-z-bikkrd.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

pl_PLPolish
pl_PLPolish
Bobrzanie.pl
Przeczytaj poprzedni wpis:
TwoimZdaniem – Dziękujemy!

Zapraszamy na ostatni odcinek TwoimZdaniem. Wystąpią: Julia Fulczyńska, Anna Wróblewska, Arek Fleszar, Przemysław Kania i Wojtek Szoka!

Zamknij