Wrz 12, 2019
578 Wyświetleń
0 0

Nowe szlaki rowerowe

Napisany przez

“Łużyce–Bory, rowerem przez kulturowe i przyrodnicze dziedzictwo pogranicza” to  projekt   współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Współpracy INTERREG Polska-Saksonia 2014-2020.

Partnerem Wiodącym jest Gmina Bolesławiec przy współpracy z Gminą Warta Bolesławiecka, Gminą Osiecznica, Gminą Miejską Bolesławiec oraz partnerem niemieckim – Miastem Bernsdorf.

W ramach projektu na terenie Gminy Osiecznica oznakowano szlak rowerowy biegnący wyłącznie po terenie leśnym od granicy z Gminą Bolesławiec do miejscowości Kliczków (okolice Zamku) o długości około 12 km.

Zagospodarowano dwa miejsca wypoczynku wyposażając je w wiaty, ławostoły, kosze na śmieci, stojaki na rowery, tablice informacyjne, tablice edukacyjne/gry terenowe. Jedno z takim miejsc zlokalizowane jest w pobliżu Zamku Kliczków (współrzędne GPS 51.334796, 15.432610), drugie natomiast w okolicy zbiornika retencyjnego (współrzędne GPS 51.325413, 15.482169).

Cała infrastruktura (włącznie ze stojakami rowerowymi) wykonana jest z drewna i wpisuje się idealnie w leśny krajobraz. Tuz przed zakończeniem projektu zamontowane zostaną także tablice pamiątkowe na początku i końcu szlaku.

Wspólnie z innymi partnerami wykonane zostały dwujęzyczne mapy turystyczne zawierające informacje o szlaku po stronie polskiej i niemieckiej. Wykonano także dwujęzyczną aplikację mobilną dającą możliwość zwiedzania po drodze różnych ciekawych miejsc.

Ten mobilny przewodnik przybliża atrakcje pogranicza polsko – niemieckiego, prezentując w czytelny sposób dziedzictwo przyrodnicze i kulturowe naszego regionu. Aplikacja zawiera kompleksowe informacje o trasach turystycznych (rowerowych i pieszych), obiektach i wydarzeniach.

Wszystko to zostało uporządkowane według przejrzystych kategorii, które ułatwiają przeglądanie i wyszukiwanie interesujących treści. Aplikacja „Łużyce-Bory” wraz ze stroną luzycebory.pl gdzie można ją pobrać powstała w ramach realizowanego projektu.

W ramach projektu zrealizowano wspólne wydarzenia promocyjno-kulturalne:

Czeka na nas jeszcze jedno z wydarzeń:

które odbędzie się dnia 15 września 2019 w Kruszynie na boisku sportowym przy ul. Kasztanowej.

Zachęcamy do odwiedzenia strony luzycebory.pl, pobrania aplikacji „Łużyce-Bory”, a także do odwiedzenia Gminy Osiecznica ciesząc się szumem drzew, śpiewem ptaków. Miejsce postojowe dla turystów w okolicy Zamku w Kliczkowie

O projekcie pisaliśmy Trwa turniej rycerski w Kliczkowie

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

pl_PLPolish
pl_PLPolish
Przeczytaj poprzedni wpis:
Jest urlop? Są wakacje!

Szukając oryginalnych miejsc, w których zamierzamy spędzić wakacje, coraz częściej rozglądamy się na mapie za odległymi i egzotycznymi kierunkami. Czasami...

Zamknij