Sie 11, 2019
340 Wyświetleń
0 0

Transport samochodowy w Polsce

Napisany przez

Transport samochodowy to najsilniej rozwijająca się branża transportowa w Polsce zarówno jeśli brać pod uwagę liczbę przewożonych towarów, jak i ilość osób. Na rynku znajduje się bardzo wiele firm świadczących usługi przewozowe przy użyciu własnej floty samochodów ciężarowych. Zatrudniają oni sporą ilość pracowników, których główną kompetencją w tej branży jest posiadanie prawa jazdy kategorii C oraz umiejętność bezpiecznej jazdy w każdych warunkach atmosferycznych. W obliczu rosnącej konkurencji dużą pomocą dla osoby, która chciałaby skorzystać z tego typu usług stanie się baza firm transportowych. Tego typu strona internetowa skupia w jednym miejscu wiele rozmaitych ofert, pozwala je porównać i wybrać najbardziej odpowiednią.

Polska infrastruktura drogowa

Jego powszechność bierze się w dużym stopniu z sieci drogowej, która jest dobrze rozwinięta, a przede wszystkim stale rozbudowywana w przeciwieństwie chociażby do linii kolejowych.Cały czas w różnych miejscach w Polsce trwają budowy rozmaitych dróg ekspresowych i autostrad, które mają skracać czas przejazdu samochodem między największymi miastami. Dodatkowo wielopasmowe jezdnie doskonale sprawdzają się w przypadku, kiedy z jednego ciągu komunikacyjnego korzystają zarówno kierowcy autobusów i ciężarówek, jak i szybciej pokonujących odcinek samochodów osobowych. Jeżeli chodzi o najlepsze polskie drogi, obecnie całkowicie ukończona została autostrada A4, która biegnie od niemieckiej granicy aż do ukraińskiej łącząc ze sobą Wrocław, aglomerację śląską, Kraków i Rzeszów. Na większości odcinków ukończona jest również autostrada A2 łącząca Poznań z Warszawą czy też A1 biegnąca ze Śląska aż do Gdańska.

Uniwersalność transportu samochodowego

Bardzo ważną zaletą tego typu transportu, która skupia wokół niego mnóstwo klientów korzystających z pomocy takich jak baza firm transportowych jest jego uniwersalność. Drogi, nawet jeżeli nie dostosowane należycie na potrzeby samochodów ciężarowych znajdują się wszędzie – istnieje możliwość dostarczenia konkretnego produktu czy osoby bezpośrednio pod drzwi domu. Tego kryterium nie spełni nigdy ani transport kolejowy, ani lotniczy. Niedogodności takie jak hałas wytwarzany przez samochody i zanieczyszczenia środowiska nie mogą więc w opinii publicznej wyprzeć podstawowej zalety tego rozwiązania – wygody. Z tego powodu pierwszą rzeczą braną pod uwagę podczas kupowania danej działki czy domu jest to, czy sprawnie i dobrze można dotrzeć do niej właśnie za pomocą samochodu.

Przewóz osób

Ważką częścią transportu samochodowego jest przewóz osób fizycznych – mowa tu chociażby o autobusach i busach, które kursują zwłaszcza tam, gdzie nie ma dostępu do sprawnej sieci kolejowej. W wielu polskich regionach jest to podstawa komunikacji publicznej. Autobusy są też niezwykle ważne w procesie odciążania zakorkowanych centrów miast. Obecnie, w dobie upadania kolejnych państwowych PKSów, coraz ważniejszą częścią tego typu transportu są przewozy prywatne. Lokalni przewoźnicy organizują je wszędzie tam, gdzie znajdą odpowiedni popyt.

Więcej na https://www.bnf.pl/katalog/baza/baza-firm-transportowych

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

pl_PLPolish
pl_PLPolish
Bobrzanie.pl
Przeczytaj poprzedni wpis:
Pieśni z lasów i pól

Serdecznie zapraszamy 12 września do CKiS Muza na koncert "Pieśni z lasów i pól" w ramach 54. Międzynarodowego Festiwalu WRATISLAVIA...

Zamknij