Lip 5, 2019
468 Wyświetleń
0 0

„Śmierdząca sprawa” – wakacyjny program w görlitzkim zoo rusza 8 lipca

Napisany przez

Czy to mały ślimak, czy „wysoce cywilizowany” człowiek – prawie każde stworzenie powinno to robić regularnie. Mowa o oddawaniu kału. Podczas gdy dla zwierząt jest on interesujący jako np. medium do komunikacji lub jako źródło witamin, to  człowiek zwykle traktuje kał z dystansem. A nawet używa słowa „gówno” do określenia wszystkiego co negatywne. Kał jest czymś więcej niż czystym produktem odpadowym. Zwany również „złotem hodowców zwierząt”, gdyż dostarcza informacji o zdrowiu ich dawcy. Znajduje także zastosowanie jako nawóz, opał, materiał budowlany, a także jako broń biologiczna, lekarstwo lub luksusowa kawa. W niektórych kulturach traktowany jest jak świętość!

Powyższe fakty są wystarczającym powodem, aby podczas tegorocznych wakacji w Naszym Zoo przyjrzeć mu się dokładniej! Ekscytujących informacji o odchodach dostarczą prezentacje zwierząt (w każdy piątek, sobotę i niedzielę o godzinie 15.00 i 16.00), a także tabliczki informacyjne przy wybiegach zwierząt. Czy dzieciom uda się odgadnąć od jakich zwierząt pochodzi 10 próbek kału? Próbki przypisane poprawnie do zwierząt dadzą hasło, które uprawnia wakacyjnych ekspertów do otrzymania gratisowego loda w „Korytkowie”. Akcja obejmuje gości odwiedzających Nasze Zoo w ramach dziennego biletu ulgowego i trwa do 18.08.2019.

W ramach akcji obowiązują bilety w regularnych cenach: 3,90 € bilet ulgowy, 6,90 € bilet normalny.

Do kogo należy ta kupka? Foto: www.zoo-goerlitz.de, A. Gebauer

Naturschutz Tierpark Nasze Zoo Goerlitz Zgorzelec
Zittauerstr. 43 02826 Goerlitz
www.nasze-zoo.pl
nasze-zoo@tierpark-goerlitz.de
tel. + 48 511 265 954, +49 3581 66 930 00

Kategorie:
news

Nasze Zoo Goerlitz-Zgorzelec to oaza w środku miasta, która w fantazyjny sposób pokazuje 500 zwierząt mieszkających w zagrodach zbliżonych do warunków naturalnych. Nasze Zoo to miejsce atrakcyjne również dla polskich gości, które wychodzi im naprzeciw poprzez powstającą właśnie nową, opracowaną w polskiej i niemieckiej wersji językowej stronę internetową, dwujęzyczne opisy i informacje przy wybiegach dla zwierząt , placach zabaw i grach przyrodniczych oraz zatrudnienie polskojęzycznego personelu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

pl_PLPolish
pl_PLPolish
Bobrzanie.pl
Przeczytaj poprzedni wpis:
Dawna szkoła parafialna…

W niedawno zamieszczonym na "Bobrzanach" bardzo interesującym artykule Pan T. Łasica opisuje dzieje Krucyfiksu przed Kościołem Parafialnym wspomina także o...

Zamknij