Cze 25, 2019
2823 Wyświetleń
0 0

Samodzielny montaż kuchni – jak to zrobić?

Napisany przez

Remont kuchni to jedno z poważniejszych wyzwań aranżacyjnych i technicznych. Część osób nie wyobraża sobie na przykład samodzielnego montażu kuchennego aneksu, jak i towarzyszących mu sprzętów. Wbrew pozorom nie jest to aż tak trudne zadanie, jak się wydaje.

  1. Po pierwsze, dobry plan
  2. Montaż mebli i sprzętów

Po pierwsze, dobry plan

Pierwszy etap to umiejętny wybór zabudowy do kuchni i towarzyszącego jej AGD (http://sadeczanin.info/rozmaitosci/cichy-okap-kuchenny-jak-go-znalezc). Kiedy producent dostarczy już nową kuchnię, należy sprawdzić, czy przesyłka zawiera wszystkie niezbędne elementy. W przypadku kuchni projektowanej na zamówienie do przesyłki powinien zostać dołączony szczegółowy projekt (wcześniej zatwierdzony przez zamawiającego), który będzie stanowił mapę montażu poszczególnych elementów na odpowiednich wysokościach i we właściwych odległościach. Do większości poszczególnych elementów z pewnością będą dołączone również dodatkowe instrukcje montażu tych pojedynczych części całego aneksu. Jeśli kuchnia nie będzie montowana zaraz po  dostarczeniu do klienta, należy pamiętać o jej przechowywaniu w miejscu o niskiej wilgotności i temperaturze pokojowej. Warto także ustawić szafki w takiej samej kolejności, w jakiej powinny być one zamontowane. Przed rozpoczęciem prac trzeba przestrzeń montażu dokładnie oczyścić, zakręcić dopływ wody, gazu i prądu i przystąpić do pracy. Nie wolno zapomnieć o wcześniejszym skompletowaniu niezbędnych do montażu narzędzi:miarki, ołówka, wiertarko-wkrętarki, poziomicy, piły kątowej, śrubokrętów, kątownika, młotka stolarskiego i ścisków stolarskich. Może przydać się również piła tarczowa i wyrzynarka.

Montaż mebli i sprzętów

Pierwszym zadaniem jest naniesienie na ściany całego projektu montażu z utrzymaniem odpowiednich odległości i odstępów. W pomocą poziomicy należy sprawdzić czy wszystko jest odpowiednio i prosto przerysowane. Dzas na montaż korpusów szafek według instrukcji. Najpierw należy zamontować górne elementy, dopiero później dolne. Jeśli w projekcie jest na przykład szafka narożna to od niej należy rozpocząć montaż. Potem pora na montaż blatów, zlewu, oświetlenia i sprzętu AGD. W przypadku tego ostatniego niepokój wywołuje montaż okapu. Wbrew pozorom nie jest on taki trudny: https://jakbudowac.pl/Jak-samodzielnie-zamontowac-okap-kuchenny-Instrukcja. Na końcu przychodzi czas na zamontowanie prowadnic szuflad, montaż półek i zawiasów do drzwi. Na końcu przymocowuje się uchwyty oraz wewnętrzne systemy szafek.  Zostaje jeszcze przykręcenie zawiasów do frontów i przymocowanie do korpusów. Warto pamietać o wyrównaniu ich poziomu za pomocą śrub na zawiasach.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

pl_PLPolish
pl_PLPolish
Bobrzanie.pl
Przeczytaj poprzedni wpis:
Lubań znów zachwyci

Na początku lipca w zachodniej części Dolnego Śląska dojdzie do prawdziwej eksplozji kolorów. Wówczas bardzo stare klimatyczne miasto o nazwie...

Zamknij