Cze 24, 2019
691 Wyświetleń
1 0

Monika Mikołajczak z nagrodą na 64. OKR

Napisany przez

W dniach 20-22 czerwca 2019 roku w słupskim Teatrze Rondo odbył się finał Turnieju Teatrów Jednego Aktora „Sam na scenie” zorganizowanego w ramach 64. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego przez Towarzystwo Kultury Teatralnej. W gronie finalistów znalazła się Monika Mikołajczak z Pracowni Teatralnej FormaT działającej przy Młodzieżowym Domu Kultury im. St. Wyspiańskiego w Bolesławcu. Przedstawiony przez nią monodram „Jingele-Mejdele” w reżyserii Anety Ćwieluch komisja konkursowa uhonorowała drugą nagrodą – ufundowaną przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. To kolejny sukces pracowni teatralnej MDK w tym prestiżowym konkursie. W 2017 roku Irena Tkaczyk otrzymała trzecią nagrodę za monodram „Tylko nie w cynkowej” na podstawie książki S. Aleksijewicz „Cynkowi chłopcy” wyreżyserowany również przez Anetę Ćwieluch.

Tagi artykułu:
· ·
Kategorie:
kultura
http://www.mdkboleslawiec.eu

Młodzieżowy Dom Kultury imienia Stanisława Wyspiańskiego w Bolesławcu wprowadzając swoich wychowanków w świat kultury realizuje myśl pedagogiczną, że wychowanie poprzez sztukę jest wychowaniem dla przyszłości.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

pl_PLPolish
pl_PLPolish
Bobrzanie.pl
Przeczytaj poprzedni wpis:
Złap deszcz w Bolesławcu?

We Wrocławiu ruszył właśnie program dopłat do budowy stawianych zbiorników na wodę lub dopłat do budowy studni przepływowych zasilanych deszczówką....

Zamknij