Cze 14, 2019
590 Wyświetleń
0 0

Naturschutz-Tierpark Nasze zoo Görlitz-Zgorzelec na 4 miejscu wśród niemieckich ogrodów zoologicznych!

Napisany przez

Premier Saksonii Michael Kretschmer  osobiście składa gratulacje

Ogrody zoologiczne w Niemczech zyskują na popularności. 71 członków Stowarzyszenia Ogrodów Zoologicznych e.V. odwiedziło 40 milionów gości rocznie. Który z ogrodów zoologicznych zyskał najwięcej sympatii, zbadał portal testberichte.de na zlecenie gazety Bild-Zeitung.

 

W teście obok partnerskich ogrodów zoologicznych uwzględniono także pozostałe ogrody zoologiczne wymienione w internetowej bazie danych zoo-infos.de. W sumie test obejmował 158 niemieckich ogrodów zoologicznych, a przeprowadzono go na bazie ponad 420.000 ocen zamieszczonych na Google.

 

Goście odwiedzający goerlitzkie zoo przyznali średnio 4,7 gwiazdek, co stanowi ogólnokrajową wartość szczytową! Dyrektor goerlitzkiego zoo Dr Sven Hammer: „Takie miejsce można osiągnąć tylko dzięki ponadprzeciętnemu zespołowi pracowników, który każdego dnia stara się, aby wizyta w Naszym Zoo była indywidualnym doświadczeniem wśród zwierząt. Jesteśmy szczególnie dumni, iż dodatkowo udaje nam się uwrażliwiać naszych gości na ochronę przyrody i gatunków.”

 

Premier Saksonii Michael Kretschmer złożył z tej okazji osobiste gratulacje. “My  Görlitzczanie uwielbiamy nasze zoo  i jesteśmy dumni z tak wspaniałej oceny. Sukces ten jest nagrodą za długoletnią pracę wielu zaangażowanych pracowników, wolontariuszy oraz członków klubu przyjaciół.”

Przy jednakowej średniej liczbie przyznanych gwiazdek, pod uwagę wzięto także liczbę ocen, stąd przed görlitzkim zoo uplasowały się na miejscach od jeden do trzy: Zoo Lipsk, Zoo Olderdissen oraz Park Ptaków Marlow ze średnią ocen 4,7 gwiazdek.

Foto: www.zoo-goerlitz.de, I. Plath

Naturschutz Tierpark Nasze Zoo Goerlitz Zgorzelec
Zittauerstr. 43 02826 Goerlitz
www.nasze-zoo.pl tel. + 48 511 265 954, +49 3581 66 930 00

 

Kategorie:
news

Nasze Zoo Goerlitz-Zgorzelec to oaza w środku miasta, która w fantazyjny sposób pokazuje 500 zwierząt mieszkających w zagrodach zbliżonych do warunków naturalnych. Nasze Zoo to miejsce atrakcyjne również dla polskich gości, które wychodzi im naprzeciw poprzez powstającą właśnie nową, opracowaną w polskiej i niemieckiej wersji językowej stronę internetową, dwujęzyczne opisy i informacje przy wybiegach dla zwierząt , placach zabaw i grach przyrodniczych oraz zatrudnienie polskojęzycznego personelu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

pl_PLPolish
pl_PLPolish
Bobrzanie.pl
Przeczytaj poprzedni wpis:
Jedna butelka – prawie petycja do PWiK i nie tylko

Jestem w wielu sprawach strasznie głupi i dopiero rozmowy z ludźmi oraz lektury uświadamiają mi, jak wielu rzeczy jeszcze nie...

Zamknij