Cze 7, 2019
429 Wyświetleń
0 0

Cenny wkład ogrodów zoologicznych na rzecz edukacji

Napisany przez

Wynik badań Stowarzyszenia Ogrodów Zoologicznych (VdZ), w którym Naturschutz-Tierpark Görlitz-Zgorzelec jest od wielu lat aktywny

W ubiegłym roku ponad 1,2 miliona osób skorzystało z około 170.000 przygotowanych przez członków stowarzyszenia (obecnie do stowarzyszenia należy 71 niemieckojęzycznych ogrodów zoologicznych w Niemczech, Austrii, Szwajcarii i Hiszpanii) specjalnych ofert edukacyjnych. Do ofert tych zalicza się spacery z przewodnikiem, wykłady oraz nieformalne programy edukacyjne, takie jak wystawy na terenie zoo, a także szkolenia dla nauczycieli i uczniów.

 

Nowoczesne ogrody zoologiczne, jak Naturschutz-Tierpark Nasze Zoo Görlitz- Zgorzelec, spełniają swoją statutową misję edukacyjną w sposób wzorowy. „Badania dowodzą, iż ogrody zoologiczne są jednym z najważniejszych, pozaszkolnych miejsc edukacji przyrodniczej”- Isa Plath, pedagog w görlitzkim zoo. „Szczególnie w czasach wciąż rosnącego oddalania się od natury wszystkich warstw społeczeństwa, unikalna kombinacja emocjonalnych doświadczeń wynikających z kontaktu  ze zwierzętami, w połączeniu z materiałami edukacyjnymi jest nieoceniona. Tylko w taki sposób możemy zachęcić społeczeństwo do tematów takich jak ochrona różnorodności biologicznej oraz zrównoważony styl życia”.

 Zdjęcie: Prezentacja kangurów w Nasze Zoo Görlitz-Zgorzelec,
www.zoo-goerlitz.de

Naturschutz Tierpark Nasze Zoo Goerlitz Zgorzelec
Zittauerstr. 43 02826 Goerlitz
www.nasze-zoo.pl tel. + 48 511 265 954, +49 3581 66 930 00

 

 

Kategorie:
news

Nasze Zoo Goerlitz-Zgorzelec to oaza w środku miasta, która w fantazyjny sposób pokazuje 500 zwierząt mieszkających w zagrodach zbliżonych do warunków naturalnych. Nasze Zoo to miejsce atrakcyjne również dla polskich gości, które wychodzi im naprzeciw poprzez powstającą właśnie nową, opracowaną w polskiej i niemieckiej wersji językowej stronę internetową, dwujęzyczne opisy i informacje przy wybiegach dla zwierząt , placach zabaw i grach przyrodniczych oraz zatrudnienie polskojęzycznego personelu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

pl_PLPolish
pl_PLPolish
Przeczytaj poprzedni wpis:
Employer branding

Pojęcie employer brandingu jest dość młode - pojawiło się na anglosaskim rynku biznesowym prawdopodobnie na początku XXI wieku. Specjaliści przypisują...

Zamknij