Maj 31, 2019
1475 Wyświetleń
4 1

Tomasz Sekielski w Bolesławcu!

Napisany przez

Autor filmu „Tylko nie mów nikomu” spotka się z bolesławianami dzięki zaproszeniu Bolec.Info

Nasz portal ma już 15 lat i postanowiliśmy świętować te urodziny na różne sposoby. Jedną z form obchodów będzie spotkanie z autorem prawdopodobnie najważniejszego polskiego filmu dokumentalnego ostatnich lat. „Tylko nie mów nikomu”, film mający w serwisie You Tube niemal 22 000 000 wyświetleń pokazały już niektóre polskie telewizje. Wywołał już wiele skutków, od zidentyfikowania kolejnych pedofili w kościele, przez nagrody dla autorów, po reakcję Watykanu i polskich biskupów.

Film ten zmienia postrzeganie kościoła w oczach Polaków i wywołuje żywe dyskusje. Znakomitą dziennikarską pracę wykonaną przez braci Sekielskich docenił Press Club Polska przyznając im Nagrodę Specjalną „za stworzenie dokumentu o jednym z najbardziej bulwersujących zjawisk, którym jest pedofilia duchownych”, Press Club uzasadnia: „Nagroda ta to wyraz wdzięczności dla twórców. którzy przypomnieli, że rolą dziennikarza jest stać po stronie prawdy”.

Sekielscy planują kontynuację swojego dokumentu i już pracują nad filmem o SKOK-ach.

– Zaprosiliśmy Tomasza Sekielskiego do Bolesławca, bo to znakomity dziennikarz, niezależny i zainteresowany prawdą – mówi redaktor naczelny Bolec.Info, Marcin Marczewski. – Lokalnie mamy takie same cele jak on globalnie – ujawniać to co ma pozostać tajemnicą. Kiedy tylko pojawiła się szansa na przyjazd pana Sekielskiego do Bolesławca, postanowiliśmy że doprowadzimy do tego, aby bolesławianie mogli poznać pana Tomasza osobiście. I tak będzie.

Otwarte spotkanie z Tomaszem Sekielskim odbędzie się w Teatrze Starym w Bolesławcu 7 czerwca. Początek o godzinie 17.

W związku z tym, że ilość miejsc jest ograniczona, aby wziąć udział w spotkaniu z Tomaszem Sekielskim, trzeba będzie mieć imienną wejściówkę. Darmowe wejściówki są dostępne w naszej redakcji przy ulicy Bohaterów Getta 2 codziennie od poniedziałku do czwartku w godzinach od 8 do 13.
We wtorek i środę zapraszamy także od 15 do 17.

Kliknij TUTAJ i przyłącz się do wydarzenia na Facebooku!

Spotkanie odbywa się m.in. dzięki sponsorom, inicjatywę wsparły Biuro Ronin Zbigniew Zawada oferujące kompleksową obsługę w zakresie odszkodowań oraz Hotel Ambasada.

Spotkanie nie będzie transmitowane w internecie, ale dzięki firmie Redfilm będziecie mogli obejrzeć jego zapis na naszym kanale YouTube. (zasubskrybujcie, aby nic Was nie ominęło).

Kategorie:
polecamy
https://www.bobrzanie.pl

Masz temat? Masz problem? Coś Cię wkurza albo cieszy? Napisz do nas maila lub zadzwoń na numer 696 373 113.

Komentarze do Tomasz Sekielski w Bolesławcu!

  • Liczba miejsca, droga Redakcjo. Liczba, nie ilość.

    Zdzisław Kafel 31/05/2019 23:36 Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

pl_PLPolish
pl_PLPolish
Przeczytaj poprzedni wpis:
Teatralny czwartek nr 6

Teatr Stary (ul. Teatralna 1, Bolesławiec) 13 czerwca 2019 godz. 18.00 wstęp wolny W ramach kolejnego teatralnego czwartku Pracownia Teatralna...

Zamknij