25 maja, 2019
535 Wyświetleń
0 0

Czym jest irygator dentystyczny?

Napisany przez
Irygator dentystyczny to sprzęt, który umożliwia czyszczenie przestrzeni międzyzębowych za pomocą strumienia wody. To doskonały zamiennik dla nici dentystycznych oraz uzupełnienie dla klasycznego mycia zębów szczoteczką manualną lub elektryczną. Poznaj rodzaje oraz przeznaczenie różnych typów urządzeń.

Irygatory dentystyczne są najskuteczniejszymi obecnie urządzeniami służącymi do oczyszczania z bakterii przestrzeni międzyzębowych, kieszeni dziąsłowych, oraz wszystkich innych trudno dostępnych miejsc w jamie ustnej. Ich praca opiera się na wytwarzaniu strumienia wody, który pod dużym ciśnieniem dociera do wszystkich zakątków jamy ustnej, usuwając zalegające w nich drobnoustroje. Irygatory dentystyczne wspaniale sprawdzają się w wyręczaniu nici dentystycznych, szczoteczek międzyzębowych, a także wykałaczek. Regularne korzystanie z tych urządzeń jest gwarantem najwyższych standardów higieny, poprawy ukrwienia dziąseł, ochrony przed próchnicą, a nawet wybielenia zębów czy odświeżenia oddechu. Obsługa tych urządzeń jest bardzo prosta a do napełnienia wystarczy zwyczajna woda z kranu.

Jak działa irygator?

Irygatory działają w sposób całkowicie bezpieczny dla błony śluzowej, co sprawia, że mogą z nich korzystać zarówno dzieci, jak i osoby starsze. Urządzenia te „wypluwają” z siebie strumienie wody, które – poza skutecznym oczyszczaniem z resztek pokarmu miejsc trudno dostępnych – znakomicie masują dziąsła, poprawiając ich ukrwienie. Z uwagi na wysokie standardy czyszczenia, irygatory w szczególności polecane są osobom noszącym aparaty ortodontyczne, implanty, czy mosty.

Obecnie wyróżniamy dwa rodzaje irygatorów: stacjonarne i bezprzewodowe. Wszystko ze względu na ich budowę, sposób zasilania, a także przeznaczenie.

Rodzaje i budowa irygatorów

Irygatory stacjonarne to rozwiązanie polecane głównie użytkownikom, którzy niewiele podróżują, a ponadto cenią sobie funkcjonalność i wygodę. Irygatory te mają dość pokaźne rozmiary, ale dzięki temu pojemność ich zbiornika na wodę to aż 600 ml – nie musimy się więc martwić ciągłym uzupełnianiem płynów, a irygacja jest dużo bardziej komfortowa. Irygatory stacjonarne – w przeciwieństwie do bezprzewodowych – są ponadto zazwyczaj wyposażone w kilka rodzajów końcówek, co dodatkowo ułatwia pracę. Zakres ciśnienia, na którym „wypluwają” strumienie wody, oraz ilość stopni regulacji jest u nich różna ze względu na model. Więcej informacji na ten temat znajdziemy na stronie https://szczoteczka-elektryczna.edu.pl/zakup-irygatora-na-co-nalezy-zwrocic-uwage/

Irygatory bezprzewodowe są znacznie mniejsze od swoich stacjonarnych odpowiedników. Bez żadnych kłopotów możemy je ze sobą zabrać w daleką podróż, dlatego są dedykowane głównie osobom, które dużo czasu spędzają poza domem. Irygatory bezprzewodowe mają wbudowany akumulator, który pozwala na łatwe ładowanie ich bez konieczności podłączania do gniazdka. Ze względu na swoją specyfikę, są wyposażone w mniejszy zbiornik, zazwyczaj o pojemności 130 ml, z uwagi na co podczas jednej irygacji konieczne jest dwukrotne uzupełnianie irygatora. Urządzenia te oferują – w zależności od modelu – kilka stopni regulacji ciśnienia oraz dodatkowe udogodnienia, takie jak chociażby różne tryby pracy. Najpopularniejszymi producentami irygatorów są takie firmy jak Panasonic, Phillips, Waterpik, oraz Oral-B. Irygatory możemy zakupić w specjalistycznych sklepach ze sprzętem dentystycznym lub zwyczajnych sklepach z elektroniką.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

pl_PLPolish
pl_PLPolish
Bobrzanie.pl
Przeczytaj poprzedni wpis:
Zostawmy w spokoju młode dziko żyjących zwierząt!

Nasze Zoo Görlitz-Zgorzelec prosi o niezabieranie rzekomo opuszczonych, dziko żyjących młodych zwierząt. Co roku, wiosną, telefony do Kliniki dla Dzikich...

Zamknij