Kwi 5, 2019
621 Wyświetleń
0 0

Nie są samobójcami

Napisany przez

Urocze lemingi stepowe wprowadziły się do wioski tybetańskiej w Naszym Zoo.

Znane są z książek dla dzieci, gier wideo oraz ich rzekomo bezinteresownego zachowania: lemingi, które masowo migrują z powodu braku jedzenia, a następnie rzucają się ze skał i giną. To wszystko mit, który krąży już ponad pół wieku.

Prawdą jest jednak to, iż zwane także piestruszką stepową, należące do rodziny chomikowatych, pochodzące z Azji Zachodniej oraz Środkowej gryzonie, przy sprzyjających warunkach środowiskowych potrafią się niesamowicie szybko rozmnażać. Jest to szczególnie ważne dla drapieżników w tym regionie, takich jak np. sowa śnieżna.

Do Naszego Zoo wprowadziła się właśnie rodzina lemingów składająca się z dziewięciu sympatycznych gryzoni. Wkrótce okaże się, czy te małe, szare gryzonie z charakterystycznymi paskami na grzbiecie polubią wystrój oraz sposób urządzenia ich terrarium, i zaczną się niewiarygodnie szybko rozmnażać – jak to lemingi….

Foto: www.zoo-goerlitz.de, C. Hammer
Naturschutz Tierpark Nasze Zoo Goerlitz Zgorzelec
Zittauerstr. 43 02826 Goerlitz
www.nasze-zoo.pl tel. + 48 511 265 954, +49 3581 66 930 00

Kategorie:
news

Nasze Zoo Goerlitz-Zgorzelec to oaza w środku miasta, która w fantazyjny sposób pokazuje 500 zwierząt mieszkających w zagrodach zbliżonych do warunków naturalnych. Nasze Zoo to miejsce atrakcyjne również dla polskich gości, które wychodzi im naprzeciw poprzez powstającą właśnie nową, opracowaną w polskiej i niemieckiej wersji językowej stronę internetową, dwujęzyczne opisy i informacje przy wybiegach dla zwierząt , placach zabaw i grach przyrodniczych oraz zatrudnienie polskojęzycznego personelu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

pl_PLPolish
pl_PLPolish
Przeczytaj poprzedni wpis:
Rolki, czyli sprzęt dla ambitnych

Uprawianie jakiejkolwiek dyscypliny sportu to zajęcie, które wymaga posiadania nie tyle specjalnych umiejętności, ile chęci samodoskonalenia się i przekraczania własnych...

Zamknij