Mar 27, 2019
472 Wyświetleń
0 0

Dlaczego warto wynająć lawetę? Poradnik

Napisany przez
Co zrobić, gdy auto stanie na drodze? Czy wynająć lawetę? Do jakiej firmy zajmującej się pomocą drogową zadzwonić? Takie pytania zadaje sobie wielu kierowców, których samochód niespodziewanie odmówił posłuszeństwa lub, którym przytrafiła się stłuczka lub kolizja drogowa.

Pomoc drogowa

Wypadki drogowe i niespodziewanie awarie samochodów zdarzają się o różnej porze dnia i nocy oraz oczywiście w różnych miejscach. Takie zdarzenie jest bardzo stresujące dla kierowcy i potrafi w znacznym stopniu popsuć nerwy. W takiej sytuacji najczęściej optymalnym rozwiązaniem jest  skorzystanie ze wsparcie firmy, która zajmuje się pomocą drogową i holowaniem aut.

Dlaczego warto wynająć lawetę?

W przypadku opisywanego zdarzenia  kierowcy najczęściej dzwonią do firmy zajmującej się holowaniem aut i wynajmują lawetę, czy to dobre rozwiązanie? Naszym zdaniem tak. Dlaczego warto wynająć lawetę?

  • Przede wszystkim na lawecie możemy w bezpieczny sposób umiesić pojazd różnej wielkości, zarówno auto osobowe, jak i dostawcze. Specjalna zabezpieczenia są gwarancją, że uszkodzony pojazd szybko i bez szwanku dotrze w wyznaczone miejsce.
  • Wynajem lawet oferują firmy, które doskonale znają się na swojej branży, fachowcy szybko umieszczą samochód na platformie, zabezpieczą go i dostarczą w dane miejsce.
  • Transport samochodu na lawecie jest bezpieczniejszych niż holowanie samochodu za pomocą liny i haka. Holowanie samochodu za pomocą haka holowniczego stwarza problemy na przykład podczas zakrętów.
  • Przewóz samochodów na lawecie przebiega dużo szybciej w porównaniu z tradycyjną metodą.

Oferta holowanie-zgorzelec.pl

Jedną z firm, która specjalizuje się w pomocy drogowej oraz w holowaniu samochodów jest holowanie-zgorzelec.pl.

Firma działa w Zgorzelcu, w Jędrzychowicach, w Gryfowie Śląskim, Lubaniu, Katowicach, jak również na terenie miejscowości, które znajdują się po stronie niemieckiej granicy, między innymi takich jak: Drezno, Goerlitz, Bad Hersfeld, Kassel i innych. Warto tutaj również dodać, że siedziba firmy mieści się w Zgorzelcu – taka lokalizacja sprawia, że autopomoc sprawnie dociera na miejsce zdarzenia.

Omawiana firma zajmuje się holowaniem samochodów osobowych, jak również dostawczych. Służy pomocą 24h na dobę i to każdego dnia w roku, również w niedziele i święta. Ponadto, firma Pomoc drogowa Zgorzelec dysponuje nowoczesną flotą – lawetami i autolawetami.

Fachowcy drobne awarie naprawiają na miejscu. Jeśli nie ma takiej możliwości, samochód jest holowany we wskazane przez kierowcę miejsce. Firma dysponuje też własnym warsztatem mechanicznych, na życzenie kierowcy może przewieźć samochód do swojego warsztatu i zająć się naprawą.

Na koniec

Wszystkim kierowcom podpowiadamy, że w przypadku awarii auta lub stłuczki warto zdecydować się na wynajem lawety .Dzięki temu pojazd szybko znajdzie się w bezpiecznym miejscu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

pl_PLPolish
pl_PLPolish
Bobrzanie.pl
Przeczytaj poprzedni wpis:
Wyjazd na Litwę z Królem Gimbala

Cześć! Razem z Emilem Mazurem odwiedziliśmy Litwę, a dokładnie miejscowość Kupiszki. We vlogu pokazujemy przebitki z filmu korporacyjnego, oraz staramy...

Zamknij