Mar 21, 2019
563 Wyświetleń
1 0

Gliniane Bajkoczytanie

Napisany przez

Teatr Stary (ul. Teatralna 1)
31 marca 2019
godz. 16.00
wstęp wolny

Pracownia literacka Młodzieżowego Domu Kultury im. St. Wyspiańskiego w Bolesławcu prowadzona przez Katarzynę Pranić zaprasza na wspólne czytanie literatury dziecięcej. Tym razem zapoznamy się z polskim Pinokiem, czyli Kichusiem majstra Lepigliny. Carlo Collodi wymyślił chłopca z drewna, a Janina Porazińska – chłopca z gliny. Który z nich miał ciekawsze przygody? Zobaczymy! Czy spotkał na swojej drodze kota lub inne zwierzęta? Nawet jeśli nie, to kotów na Bajkoczytaniu również nie zabraknie, bo książek, w których się pojawiają, nie pomieściłaby żadna domowa biblioteczka. Dzieci z pracowni literackiej przedstawią nam kilka z nich. A skoro mowa o glinie, to pobawimy się w starożytnych Sumerów, którzy wszystko spisywali za pomocą pisma klinowego na glinianych tabliczkach.

Bajkoczytanie to wydarzenie zainspirowane inicjatywą “Cała Polska czyta dzieciom” promującą czytanie dzieciom książek zgodnie z dewizą: “czytaj dziecku 20 minut dziennie – codziennie”. Wydarzenie otwarte dla wszystkich chętnych bez zapisów i biletów wstępu.

Kategorie:
kultura
http://www.mdkboleslawiec.eu

Młodzieżowy Dom Kultury imienia Stanisława Wyspiańskiego w Bolesławcu wprowadzając swoich wychowanków w świat kultury realizuje myśl pedagogiczną, że wychowanie poprzez sztukę jest wychowaniem dla przyszłości.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

pl_PLPolish
pl_PLPolish
Przeczytaj poprzedni wpis:
Potrzebujesz hydraulika?

Wiem, że technologia idzie cały czas do przodu i staram się za nią nadążyć, dlatego cały czas poszerzam swoja wiedzę...

Zamknij