Mar 18, 2019
597 Wyświetleń
0 0

Zarezerwuj nocleg w centrum Wrocławia!

Napisany przez
Jeśli szukacie noclegu w centrum Wrocławia, zapewne wiecie, że jest to miasto, które warto odwiedzić w trakcie turystycznej włóczęgi w nowym stylu, podczas rodzinnego wypadu lub nawet podczas jedno- czy dwudniowego wyjazdu biznesowego. Gdzie szukać idealnego noclegu?

Gdzie szukać noclegu w centrum Wrocławia?

W centrum Wrocławia z pewnością znajdziecie wiele propozycji noclegów – w tym i atrakcyjny pobyt w Hostelu Trzy Kolory – pytanie jednak: które z nich można określić jako tanie? Gdzie szukać propozycji, których cena zaczyna się od 30 zł? W centrum miasta zaplecze turystyczne jest naprawdę imponujące, a za taką wygodę zazwyczaj trzeba słono zapłacić. Jednak nie wszędzie tak jest. W naszym obiekcie łączymy bowiem komfortowe położenie z niską ceną wynajmu pokoju, a dodatkowym bonusem jest fakt, że nasz obiekt, usytuowany przy ul. Sienkiewicza, mieści się w kamienicy zamieszkiwanej przez dawnych mieszkańców Breslau. Kiedyś wyjeżdżając do Barcelony czy choćby pobliskiej Pragi lub Wiednia, zazdrościliśmy im lokalnej infrastruktury turystycznej, której szeroki wachlarz oferty rozpościerał się od bardzo drogich luksusowych hoteli poprzez średnie cenowo aż do apartamentów umiejscowionych właśnie w centrach miast, w przepięknych klimatycznych kamienicach mieszczańskich, blisko starówki, blisko kawiarń i małych knajpek i blisko głównych placów, gdzie zawsze coś się dzieje, życie trwa od rana do późnej nocy, zwłaszcza w sezonie letnim. Dziś wszystko to możemy znaleźć w Mieście Stu Mostów.

Pamiętajmy przy tym, że Wrocław to nie tylko zabytki architektury dawnej, ale też pozostałości z czasów nowożytnych, w szczególności XIX oraz początku XX wieku. Wśród nich poczesne miejsce zajmują obiekty, które świadczą o wielokulturowości minionego Wrocławia. Trzeba bowiem wspomnieć, że miasto od okresu pełnego średniowiecza stało się obiektem zmagań politycznych i militarnych zarówno rodzącego się państwa polskiego, jak i Królestwa Czech i Cesarstwa Niemieckiego. Potem rzecz jasna do puli pretendentów do władzy nad miastem i całym regionem dołączyło na pewien czas Cesarstwo Habsburgów. W wyniku tzw. wojen śląskich z XVIII wieku Prusy Hohenzollernów odbiły Śląsk z rąk austriackich Habsburgów, co zaważyło na charakterze Wrocławia na dalsze dwa stulecia. Jeśli chcesz zobaczyć ślady tych wydarzeń i poczuć wielokulturowy klimat, zarezerwuj nocleg w naszym hostelu.

  https://www.bolec.info

  Nie rób z siebie mięty!

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  pl_PLPolish
  pl_PLPolish
  Bobrzanie.pl
  Przeczytaj poprzedni wpis:
  Dlaczego pamiętać o AL Bunzlau I?

  Początki filii KZ Gross-Rosen w Bolesławcu związane są z działalnością „Organizacji Schmelt” zwanej tak od nazwiska jej twórcy SS-Brigadenführera Albrechta...

  Zamknij