Mar 15, 2019
554 Wyświetleń
0 0

Tybetańska flaga znów powiewa w Naszym Zoo Görlitz-Zgorzelec

Napisany przez

Jedyna wioska tybetańska w Europie zaprasza do bliskiego poznania tybetańskiej kultury

10 marca 2019 burmistrz Dr. Michael Wieler, dyrektor Naszego Zoo dr Sven Hammer wraz z pracownikami Naszego Zoo oraz jakiem i wielbłądem wznieśli tybetańską flagę , przed wejściem do Naszego Zoo.
W ciągu następnych kilku tygodni będzie ona powiewać jako znak solidarności z tybetańską ludnością, demokracją, prawami człowieka oraz jako znak pamięci o powstaniu ludowym 10 marca 1959 roku, przeciwko chińskim siłom okupacyjnym. Do dziś około 150 000 z 6.000 000 Tybetańczyków żyje na wygnaniu.

Od ponad 10 lat w görlitzkim zoo istnieje jedyna w Europie wioska tybetańska. Przez cały rok można tu doświadczać autentycznej tybetańskiej architektury, przyrody, kultury oraz życia rolników. Wszyscy goście, którzy w zeszłą niedzielę wbrew niesprzyjającym warunkom atmosferycznym odwiedzili Nasze Zoo, mogli zajrzeć do tybetańskiego domu rolniczego ogrzewanego suszonymi odchodami jaka oraz poczuć fascynację tybetańską kulturą na własnej skórze. Poza tym można było spróbować tradycyjnych potraw tybetańskich takich jak Tsampą i Chumi, rzucać odchodami jaka o ścianę w celu ich wysuszenia oraz spróbować sił w tybetańskim sporcie, polegającym na rzucaniu w dal ciężkim kamieniem. Tego dnia przyjemności tych nie odmówił sobie m.in. burmistrz wydziału kultury miasta Görlitz Michael Wieler.

Foto: www.zoo-goerlitz.de, I. Plath

Naturschutz Tierpark Nasze Zoo Goerlitz Zgorzelec
Zittauerstr. 43 02826 Goerlitz
www.nasze-zoo.pl tel. + 48 511 265 954, +49 3581 66 930 00 

Kategorie:
news

Nasze Zoo Goerlitz-Zgorzelec to oaza w środku miasta, która w fantazyjny sposób pokazuje 500 zwierząt mieszkających w zagrodach zbliżonych do warunków naturalnych. Nasze Zoo to miejsce atrakcyjne również dla polskich gości, które wychodzi im naprzeciw poprzez powstającą właśnie nową, opracowaną w polskiej i niemieckiej wersji językowej stronę internetową, dwujęzyczne opisy i informacje przy wybiegach dla zwierząt , placach zabaw i grach przyrodniczych oraz zatrudnienie polskojęzycznego personelu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

pl_PLPolish
pl_PLPolish
Bobrzanie.pl
Przeczytaj poprzedni wpis:
XVI Młodzieżowe Zatargi z Teatrem

Młodzieżowy Dom Kultury im. St. Wyspiańskiego w Bolesławcu zaprasza do Teatru Starego na spotkanie młodzieżowych grup teatralnych z całego kraju,...

Zamknij