Mar 4, 2019
548 Wyświetleń
0 0

Tybetański festyn w Görlitzkim Zoo 10 marca od godz.14:00 do 17:00

Napisany przez

10 marca od godz.14:00 do 17:00 ponowne wywieszenie tybetańskiej flagi wraz z tybetańską oprawą

Gościom odwiedzającym Nasze Zoo świat Tybetu nie jest już obcy. Od wielu lat znajduje się tu jedyna w Europie wioska tybetańska, która oddaje autentyczny obraz przyrody, architektury oraz stylu życia na Dachu Świata.

Egzotyczne zwierzęta od kóz kaszmirskich, z których wełny wykonywano szaty dla królów, po majestatyczne jaki oraz ciekawskie jeżozwierze, tworzą tu wyjątkową atmosferę.

Tego popołudnia goście odwiedzający Nasze Zoo będą mogli poczuć się jak Tybetańczyk kosztując „tsampy” tradycyjnej potrawy tybetańskiej, próbując sił w rzucaniu kamieniami, malując wspólną mandalę lub jeżdżąc na wielbłądzie, tego popołudnia wszystko będzie możliwe.

Prawdziwi eksperci w dziedzinie wiedzy o Tybecie lub Ci, którzy pragną się nimi stać będą mogli sprawdzić swoją wiedzę w quizie przy różnych stacjach, z szansą na wygranie rocznego biletu do Naszego Zoo.

Przykładowo: czy wiesz jaki ekologicznie zrównoważony, naturalny materiał opałowy stosowany jest najczęściej w Tybecie? Mała wskazówka: jest dostarczany przez zwierzęta i 10 marca będzie gotowy do badań dla prawdziwych poszukiwaczy przygód. Ciekawie będzie także z pewnością podczas prezentacji zwierząt oraz czytania tybetańskich bajek. Festyn rozpocznie się o godzinie 14.00 tradycyjnym wywieszeniem tybetańskiej  flagi. Akcja ta przeprowadzana jest wraz z wieloma innymi miastami na całym świecie, upamiętnia krwawe powstanie tybetańskie przeciwko okupacyjnej potędze Chin, i w 2019 roku roku obchodzi 70. rocznicę. Tybetański festyn ma na celu przybliżenie tej odległej i godnej uwagi oraz zachowania kultury.

Foto: www.zoo-goerlitz.de

Naturschutz Tierpark Nasze Zoo Goerlitz Zgorzelec
Zittauerstr. 43 02826 Goerlitz
www.nasze-zoo.pl tel. + 48 511 265 954, +49 3581 66 930 00

Kategorie:
news

Nasze Zoo Goerlitz-Zgorzelec to oaza w środku miasta, która w fantazyjny sposób pokazuje 500 zwierząt mieszkających w zagrodach zbliżonych do warunków naturalnych. Nasze Zoo to miejsce atrakcyjne również dla polskich gości, które wychodzi im naprzeciw poprzez powstającą właśnie nową, opracowaną w polskiej i niemieckiej wersji językowej stronę internetową, dwujęzyczne opisy i informacje przy wybiegach dla zwierząt , placach zabaw i grach przyrodniczych oraz zatrudnienie polskojęzycznego personelu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

pl_PLPolish
pl_PLPolish
Bobrzanie.pl
Przeczytaj poprzedni wpis:
Kręcimy dokument z zespołem Happysad

Cześć! To już 14 odcinek naszego vloga a w nim wyjątkowi ludzie! Z dumą informujemy, że rozpoczęliśmy zdjęcia do filmu...

Zamknij