Gru 29, 2018
1042 Wyświetleń
0 1

Łatwy sposób na trudny okres grzewczy

Napisany przez
Wybór źródła ogrzewania to w naszym klimacie temat priorytetowy. Teoretycznie istnieje wiele możliwości, a mianowicie gaz, prąd, pompy ciepła lub rozwiązania hybrydowe, łączące kilka źródeł. Jak jednak wygląda praktyka? Co jest najbardziej ekonomiczne? I dlaczego na czele tej listy od lat niepodzielnie króluje opał węglowy?

Węgiel – niekwestionowany lider ogrzewania

Bezkonkurencyjność węgla wynika z kilku cech. Przede wszystkim jest łatwo dostępny. Rynek obfituje w wielu dostawców o szerokim asortymencie towaru, kryje się tu jednak pewna pułapka, do której wrócimy za chwilę. Instalacja grzewcza oparta o węgiel jest stosunkowa prosta, a przez to niedroga w zakupie i serwisowaniu. To istotna różnica w porównaniu z instalacjami gazowymi czy pompami ciepła. Przede wszystkim jednak węgiel jest najtańszym sposobem ogrzania domu. Na rynku występuje w kilku rodzajach różniących się kalorycznością i wielkością. Na szczególną uwagę zasługuje ekogroszek, dzięki specyfice produkcji cechuje go wyjątkowo korzystny stosunek ceny do jakości.

Jednakże w powszechnej opinii pokutuje jeszcze obraz węgla jako paliwa brudnego. Czarne ściany w kotłowni i konieczność częstego dokładania do pieca to najczęstsze argumenty przeciwników. Na szczęście ten stereotyp odchodzi w przeszłość. Dostępne na rynku kotły retortowe pozwalają nie tylko na maksymalizację wydajności, ale też ograniczają obsługę do niezbędnego minimum. A co z magazynowaniem? Tutaj z pomocą przychodzi ekogroszek workowany. Pakowany w zgrabne, 25-kilogramowe opakowania jest łatwy zarówno w transporcie, jak i przechowywaniu. Taka forma magazynowania również znacząco ułatwia zasyp kotła.

Jak dokonać właściwego zakupu?

Wspomniana wcześniej szeroka oferta rynkowa tylko pozornie ułatwia wybór. Popularność węgla spowodowała pojawienie się wielu nieuczciwych sprzedawców oferujących produkt niskiej jakości, niespełniający norm,  często zawierający dodatkowe substancje zanieczyszczające. Zakup takiego paliwa to nie tylko zwiększone koszty ogrzewania, ale też potencjalne uszkodzenia kotła. Na szczęście na przeciwnym biegunie możemy znaleźć doświadczonych ekspertów, dla których priorytetem jest jakość. Na stronie https://www.sambudrol.pl/ekogroszek-workowany/ znajdziemy nie tylko bogatą ofertę, ale też możemy się zapoznać z opiniami użytkowników.

Z punktu widzenia klienta najważniejsza jest pewność zakupu. Dlatego na wspomnianej stronie każdy produkt posiada swoją etykietę z dokładnym określeniem cech. Poza oczywistą informacją o kaloryczności znajdziemy tu tak ważne wartości, jak spiekalność, wymiar ziarna czy procentowy udział podziarna i nadziarna. Zaawansowany proces produkcji oraz pakowania gwarantuje, że do klienta końcowego dotrze produkt oryginalny, o deklarowanych parametrach. Co ciekawe, zakupu można dokonać bez wychodzenia z domu, korzystając z wygodnego sklepu internetowego.

Pamiętajmy, że podczas zakupów cena jest ważnym czynnikiem, jednak jeszcze ważniejsze jest korzystanie ze sprawdzonych i godnych zaufania dostawców.

  https://www.bolec.info

  Nie rób z siebie mięty!

  Komentarze do Łatwy sposób na trudny okres grzewczy

  • ehh reklamowanie..

   kksa 08/05/2019 07:40 Odpowiedz

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  pl_PLPolish
  pl_PLPolish
  Bobrzanie.pl
  Przeczytaj poprzedni wpis:
  W jakim miejscu najtaniej kupić walutę?

  W dzisiejszych czasach większość z ma styczność z walutami z innych krajów. Sporo osób posiada kredyty walutowe, wielu z nas...

  Zamknij