Gru 12, 2018
624 Wyświetleń
0 0

Nie zadłużajmy się – jak pożyczać to z głową?

Napisany przez
Dobrze wiesz, że niekiedy trzeba się zadłużyć. Bolesny wypadek, przedłużająca się choroba, nagły wyjazd – jest wiele sytuacji, kiedy pojawia się potrzeba pozyskania dodatkowych środków. Chcąc je zdobyć i nie narażać się na problemy finansowe wynikające z zadłużenia, warto to robić z głową. Radzimy, jak rozsądnie pożyczać pieniądze.

Możliwość spłaty

Pożyczając pieniądze, powinieneś mieć przed oczami przede wszystkim perspektywę ich spłaty. Zadbaj o to, żeby zagwarantować sobie środki na terminowe oddanie środków – postaraj się o dodatkowe przychody, zmniejsz koszty życia, zrezygnuj z niektórych przyjemności, żeby wydostać się z dołku i móc do nich wrócić z poczuciem pełnego bezpieczeństwa. Nie zapożyczaj się, myśląc, że „jakoś to będzie”, tylko dokładnie przemyśl i zaplanuj swoje działania w tym kierunku. Niewywiązanie się ze zobowiązania pożyczkowego na czas może bowiem skutkować wysokimi karami umownymi, których z pewnością nie chcesz ponosić.

Kwota dopasowana do potrzeb

Pożyczasz pieniądze na określony cel, więc przeznacz je na jego sfinansowanie. Nie zadłużaj się na kwotę wyższą, niż jest to konieczne, bo trudniej Ci będzie zwrócić zobowiązanie. Nierozsądnie jest również pożyczać mniej, niż się potrzebuje, jeśli nie ma się własnych środków na pokrycie pozostałych kosztów związanych z danym wydatkiem.

Wybór najlepszej oferty

Co oczywiste, poszukując pożyczki, chcesz ją uzyskać jak najmniejszym kosztem. Zależy Ci na jak najniższym oprocentowaniu, minimalnej prowizji i braku innych opłat. Pożyczek na rynku jest jednak tyle, że naprawdę trudno znaleźć tę najlepszą. Aby sobie to ułatwić, sprawdź bieżące oferty w rankingu darmowych pożyczek na bezpiecznechwilowki.pl. To internetowe zestawienie, w którym znajdziesz szybkie, kilkumiesięczne pożyczki na sumę do kilku tys. zł, a także całkowicie darmowe pożyczki. Analogiczne rankingi są tworzone dla pożyczek na większe kwoty. Z kolei tzw. chwilówki zbiera strona bezpiecznechwilowki.pl.

Zapoznanie się z umową

Nie popełniaj tego błędu co większość Polaków i dokładnie przeczytaj umowę, którą masz zamiar podpisać. Pamiętaj, że to ona wyznacza Twoje obowiązki i stanowi parafowane przez Ciebie zobowiązanie, więc zapoznaj się z jej treścią i przede wszystkim ją zrozum. W umowie znajdziesz wszystkie informacje na temat kosztów i warunków pożyczki, które będą obowiązywać w momencie jej przyznania i w trakcie spłacania. Jeżeli jakieś terminy i zapisy okażą się dla Ciebie niezrozumiałe, skonsultuj się z pracownikiem wybranej firmy i poproś o wyjaśnienia.

  https://www.bolec.info

  Nie rób z siebie mięty!

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  pl_PLPolish
  pl_PLPolish
  Bobrzanie.pl
  Przeczytaj poprzedni wpis:
  Danuta Maślicka – parawan i fotografia

  18 grudnia o godzinie 17 w Centrum Wiedzy rozpocznie się wernisaż wystawy parawanów i fotografii Danuty Maślickiej. Pani Danuty nie...

  Zamknij