Gru 10, 2018
624 Wyświetleń
1 0

“Horycwit” i “Dyki Bdżoły” w Ocicach

Napisany przez

W niedzielę 9 grudnia w Domu Ludowym w Ocicach odbył się Wieczór Ukraiński. W dzisiejszych czasach w Polsce mieszka wielu Ukraińców i jest to także okazja aby poznać ich artystyczne umiejętności. Na wstępie widzów przywitała wystawa, na której zaprezentowano zdjęcia pięknych krajobrazów i ciekawostek turystycznych Ukrainy. Jako pierwsza na scenie wystąpiła bandurzystka Pani Natalia. Po nie zaprezentowały się dwa ukraińskie zespoły z IV Liceum Ogólnokształcącego z Legnicy ” Dyki Bdżoły” i ‘Horycwit” oraz lokalny zespół “Żeliszów”. Dziewczęta i chłopcy zaprezentowali ukraińskie tańce narodowej pieśni, w których pokazali całe serce i dusze. Występujący za swoje artystyczne pokazy otrzymali gromkie brawa. Na zaproszonych gości i uczestników wieczoru, po artystycznych i scenicznych występach czekał poczęstunek w postaci barszczu ukraińskiego i oponek przygotowane przez Panie z Koła Gospodyń Wiejskich z Ocic. Organizatorem imprezy był Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Bolesławcu z/s w Kruszynie, a głównym koordynatorem – Dom Ludowy w Ocicach.Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do pomocy przy organizacji imprezy.
Więcej zdjęć na fanpage Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Bolesławcu z/s w Kruszynie.

Tagi artykułu:
· ·
Kategorie:
news

  GOKiS - czyli Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Bolesławcu z/s w Kruszynie realizuje swoje zadania wykorzystując do tego celu istniejące na terenie gminy biblioteki, domy ludowe, sale zebrań, boiska i szatnie sportowe. Wszystkie organizowane przez nas zajęcia, imprezy kulturalne, sportowe oraz większość konkursów zapraszają do uczestnictwa mieszkańców gminy Bolesławiec, miasta i innych gmin z terenu całego kraju. Prowadzimy także działalność w zakresie popularyzacji czytelnictwa poprzez sześć bibliotek, gdzie oprócz znanych pozycji wydawniczych można znaleźć informacje dotyczące własnego regionu.

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  pl_PLPolish
  pl_PLPolish
  Bobrzanie.pl
  Przeczytaj poprzedni wpis:
  Jakie materace są najlepsze, gdy mamy kilka kilogramów za dużo?

  Osoby o większej wadze często są zachęcane do kupowania najtwardszych materacy. Jednak wybierając taki produkt, pod uwagę należy wziąć także...

  Zamknij