Wrz 4, 2018
676 Wyświetleń
1 0

Książka na wrzesień w prezencie od Ibuk Libra. Polecamy!

Napisany przez

Biblioteka Pedagogiczna w Bolesławcu razem z Ibuk Libra poleca książkowy prezent.

Najnowsza książka Alastair Bonnetta „Poza mapą. Utracone przestrzenie, niewidzialne miasta, zapomniane wyspy, dzikie miejsca” to swego rodzaju atlas niezwykłych i nietypowych miejsc, białych plam na oficjalnych mapach świata.

W epoce map Google’a, może się nam wydawać, że cały świat został już dokładnie opisany, oznaczony i obfotografowany. A tymczasem wciąż istnieją miejsca, których na oficjalnych mapach nie znajdziemy: zaginione miasta, zapomniane wyspy, fatalne miejsca.

OFF THE MAP opisuje więc na przykład Eyl, stolicę somalijskich piratów, czy Sealand – opuszczoną platformę przeciwlotniczą u wybrzeży Wielkiej Brytanii, którą jej mieszkaniec ogłosił suwerennym narodem, zaś swoją żonę ogłosił jego księżniczką.

Inne takie miejsca to chociażby New Moore, wyspa która wyłoniła się z zatoki bengalskiej w 1970 roku po przejściu przez jej wody potężnego cyklonu, czy Żeleznogorsk (wcześniej Krasnojarsk-26), zamknięte podziemne miasto na terytorium Rosji, którego głównym celem jest produkcja plutonu.

Autor, Alastair Bonnett, jest profesorem geografii społecznej na Uniwersytecie Newcastle, a także częstym komentatorem na łamach brytyjskiej prasy .

Zachęcamy do lektury!

Serdecznie zapraszamy do Biblioteki Pedagogicznej wszystkich, który nie odebrali jeszcze własnego kodu PIN, umożliwiającego korzystanie z zasobów platformy IBUK Libra.

Kategorie:
news
http://bibliotekaped.wixsite.com/boleslawiec

Biblioteka Pedagogiczna działa od 1951 roku. Mieści się w budynku I LO przy ul. H. i W Tyrankiewiczów 11 w Bolesławcu. Bogaty i stale aktualizowany księgozbiór dostępny jest dla wszystkich chętnych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

pl_PLPolish
pl_PLPolish
Bobrzanie.pl
Przeczytaj poprzedni wpis:
Wasylów pracuje nad filmem o Andrzeju Pityńskim

Mieszkający w Bolesławcu autor świetnie przyjętego w zeszłym roku filmu "Pozostanie po nas las" i kilku innych produkcji pracuje obecnie...

Zamknij