Sie 30, 2018
1397 Wyświetleń
5 2

Sztuka krajobrazu

Napisany przez

Staw znajdujący się w parku w centrum miasta może  sprawić, że miejsce to nabiera piękna. Może on służyć jako idealne zwieńczenie krajobrazu roślinnego parku lub być główną atrakcją jego. W Bolesławcu niestety miejsce to widocznie niszczeje jest coraz bardziej zaniedbane.

Przez długi okres czasu, posiadanie stawu miejskiego kojarzyło się z luksusem, nad którym mogli odpoczywać mieszkańcy Bolesławca.

Dziś wydaje się, że jest on koszmarkiem zarządzających władz.

Pierwszą rzeczą na jaką powinni zarządzający zwrócić uwagę jest integracja stawu z istniejącym zmieniającym się krajobrazem Bolesławca.

Architekt krajobrazu miejskiego powinien nieustannie nadzorować, monitować to miejsce – dla czego – ponieważ jest to centrum miasta!!!!!

Tłumaczenia typu zaśmiecanie środowiska, dokarmianie itp. nie mają tu miejsca. Równie dobrze można powiedzieć tak o rynku Bolesławieckim, dokarmianiu na nim gołębi itp.

Czy to jest widoczne na rynku – nie!!! Ponieważ jest sukcesywnie sprzątany przez instytucje za to odpowiedzialne. Tak powinien być sprzątany staw miejski. On na równi z rynkiem Bolesławieckim jest wizytówką miasta.

Warto się zastanowić nad modernizacją istniejącej roślinności wokół stawu ponieważ ma ona ogromny wpływ na jego wygląd i ogólny odbiór przez mieszkańców oraz osoby odwiedzające Bolesławiec.

Następną rzeczą jest pseudo budowla usytuowana nad stawem miejskim, jej walory estetyczne oraz brak pomysłu na jej odpowiednie użytkowanie.

Staw miejski jest świetnym sposobem na urozmaicenie czasu spędzanego w parku miejskim w centrum miasta. Jeżeli władze miasta zainteresują się tą przestrzenią i wykonają mały wysiłek w jego modernizację może on w znaczący sposób poprawić wygląd naszego miasta. Należy pamiętać, że jest cienka linia pomiędzy pięknem a kiczem. Warto więc dobrze rozważyć plan projektu tego tak popularnego miejsca.

TEKST CZYTELNIKA

Kategorie:
blogi
https://www.bobrzanie.pl

Masz temat? Masz problem? Coś Cię wkurza albo cieszy? Napisz do nas maila lub zadzwoń na numer 696 373 113.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

pl_PLPolish
pl_PLPolish
Bobrzanie.pl
Przeczytaj poprzedni wpis:
Pomysł na braki kadrowe w policji?

Tak Osła zaprasza na dożynki.

Zamknij