Sie 25, 2018
1378 Wyświetleń
0 0

5 wskazówek dla organizatorów lokalnych rajdów rowerowych

Napisany przez

Organizator imprezy odpowiada za komfort i bezpieczeństwo jego uczestników, co zakłada między innymi dostarczenie punktów gastronomicznych z wodą. Jeśli organizator posiada wystarczające środki finansowe, dobrze jest nagrodzić wszystkich uczestników imprezy drobnymi upominkami.

1. Finansowanie wydarzenia

Co prawda wycieczka rowerowa nie jest zbyt kosztownym przedsięwzięciem, to warto odpowiednio wcześniej rozważyć wszelkie finansowe aspekty. Pozyskanie funduszy z samorządów i lokalnych sponsorów trzeba zaplanować z wyprzedzeniem czasowym. Firmy finansujące rajd najczęściej wynajmują także namioty ekspresowe z nadrukiem logo swojego przedsiębiorstwa, dzięki czemu samo wydarzenie uzyskuje także odpowiednią oprawę i zaplecze.

Po więcej informacji zapraszamy na: inventini.com

2. Promocja wydarzenia

Kampanię promocyjną najlepiej prowadzić wielokanałowo, przy użyciu tradycyjnych i internetowych narzędzi marketingowych. Lokalna stacja radiowa, prasa, ale i rozwieszanie plakatów w strategicznych miejscach są koniecznością. Zamieść także stosowną informację o wydarzeniu na swojej stronie internetowej oraz w serwisach społecznościowych.

Kampania informacyjna jest konieczna, aby powiadomić uczestników o rajdzie oraz aby dać sponsorom pewność, że wydarzenie zostało odpowiednio nagłośnione.

3. Zdobycie pozwoleń na rajd rowerowy

Bez względu na to, czy impreza wymusi zamknięcie dróg czy nie, najważniejsze jest zdobycie pozwolenia na odbycie się rajdu. O pozwolenie trzeba się zwrócić do zarządcy najważniejszej z dróg, będącej na trasie przejazdu. Będzie to więc albo wójt, burmistrz, prezydent miasta, starosta lub marszałek województwa.

Najlepiej jednak najpierw zwrócić się do policji, aby przedstawić plan imprezy, ponieważ organ wydający zgodę i tak przed podjęciem decyzji skontaktuje się z komendantem.

4. Opieka medyczna

W czasie rajdu rowerowego zdarzają się kolizje i wypadki, dlatego jako organizator musisz zadbać o pomoc medyczną dla uczestników. Wystarczy punkt medyczny w przypadku małych imprez, natomiast jeśli w wydarzeniu ma wziąć udział więcej rowerzystów, konieczna może okazać się karetka na miejscu.

5. Zestaw startowy dla uczestników

W przygotowanych przez sponsorów namiotach ekspresowych, uczestnicy powinni dostać numery startowe, mapki przejazdu oraz regulamin zawodów.

Organizatorzy rajdów rowerowych muszą zadbać przede wszystkim o bezpieczeństwo uczestników oraz o przygotowanie wydarzenia zgodnie z obowiązującymi przepisami. Za sukcesem imprezy mogą stać także sponsorzy, którzy w zamian za reklamę zapewniają odpowiednie zaplecze całej zabawie.

  https://www.bolec.info

  Nie rób z siebie mięty!

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  pl_PLPolish
  pl_PLPolish
  Bobrzanie.pl
  Przeczytaj poprzedni wpis:
  Bogdan Nowak przeprasza!

  W każdy piątek w samo południe zapraszamy do studia Bolec.Info ciekawych gości aby skomentować wraz z nimi wydarzenia tygodnia. W...

  Zamknij