Sie 14, 2018
920 Wyświetleń
0 0

Bidet – czy warto go mieć w swojej łazience?

Napisany przez

Bidet to urządzenie, które można nabyć niemalże w każdym sklepie z wyposażeniem łazienek, takim jak m.in. Adare. I choć część osób uważa go za coś zbędnego, to grupa osób zainteresowana jego nabyciem, z roku na rok jest coraz większa. Dziś, na zachodzie Europy, bidet znajduje się niemalże w każdym domu i jest on tak samo ważny jak stojący obok niego sedes.

Na pierwszy rzut oka bidet może przypominać skrzyżowanie sedesu z niską umywalką, ponieważ, ma on charakterystyczną, wydłużoną miskę ceramiczną, do której przymocowana została nieduża bateria, podobna do tych, które znaleźć można w umywalkach. Tego typu połączenie nie jest dziełem przypadku, ponieważ głównym przeznaczeniem bidetu jest podmywanie się po skorzystaniu z toalety.

Bidet do czynności higienicznych

Warto jednak mieć świadomość, że bidet równie często wykorzystywany jest do przeprowadzania innych zabiegów higienicznych, przykładowo do mycia stóp. Ułatwia to niewielka jego wysokość oraz płynąca z kranu ciepła woda. Według wielu osób, sprzęt ten doskonale sprawdza się także w formie umywalki dla małych dzieci, które przez swój niski wzrost, nie są jeszcze w stanie sięgać do zwykłej umywalki. Oczywiście, w sytuacji, w której zachowamy odpowiednią czystość bidetu rzeczywiście będzie on mógł pełnić takie właśnie dodatkowe role.

Gdzie montuje się bidet?

Bidet montuje się zazwyczaj tuż obok deski sedesowej, dlatego też wymagana jest odpowiednia ilość wolnej przestrzeni. Choć bidety są stosunkowo nieduże, to ich szerokość wynosi mniej więcej 40 cm i warto, by były one oddalone od sedesu o mniej więcej 30 cm. Produkty tego typu dzieli się na modele wiszące oraz stojące. Urządzenia stojące zostały osadzone bezpośrednio na podłodze, natomiast modele wiszące wymagają posiadania odpowiednich stelaży podtynkowych.

Niezależnie od rodzaju bidetu, należy podłączyć do niego zimną i ciepłą wodę, jak również wykonać podejście kanalizacyjne. W licznych przypadkach do bidetu należy dokupić także baterię oraz syfon. Co równie istotne, w przypadku bidetu nie montuje się baterii umywalkowej. Niezbędne więc okaże się nabycie specjalnej baterii bidetowej, która w wielu przypadkach ma wygodną, wyciąganą wylewkę. Jej wybór jest naprawdę szeroki, a najlepsze modele dostępne w sklepie Adare zostały wyposażone w wiele przydatnych funkcji, takich jak korki click-clack, czy też napowietrzanie strumienia wody.

Przeznaczenie bidetu jest specyficzne, dlatego też o jego zakupie powinno decydować przede wszystkim podejście domowników do tego rodzaju zabiegów higienicznych. Decyzja ta musi być też uwarunkowana możliwościami, ponieważ w niewielkich łazienkach montaż bidetu może być problematyczny. Jednakże posiadacze dużych łazienek powinni pomyśleć o takim rozwiązaniu i nauczyć się systematycznie z niego korzystać. Bardzo szybko można przekonać się, że jest to szybki oraz niezwykle komfortowy sposób na zapewnienie sobie higieny oraz świeżości, która ma bezpośrednie przełożenie nie tylko na nasze samopoczucie, ale też zdrowie.

fot. fotolia.com, 210293922 | Autor: antic

  https://www.bolec.info

  Nie rób z siebie mięty!

  Komentarze do Bidet – czy warto go mieć w swojej łazience?

  • Bidetu nie mam ale wiem że biobidet (to jest rodzaj deski myjącej) wygodnie jest mieć. Zachowanie higieny jest dla mnie ważne a z urządzeniem jest to dla mnie o wiel łatwiejsze. Tu też plus że deskę się montuje na wc i nie zajmuje miejsca a w bloku w łazience nie ma go za wiele

   Grażynka 17/08/2018 09:10 Odpowiedz

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  pl_PLPolish
  pl_PLPolish
  Bobrzanie.pl
  Przeczytaj poprzedni wpis:
  Tu zawsze byliśmy wolni

  Dziesiątego dnia XXVI Pieszej Pielgrzymki Legnickiej bolesławianie (pielgrzymujący od dwunastu dni) dotarli na Jasną Górę. W ostatniej Kronice Pielgrzymkowej Grupy...

  Zamknij