Cze 27, 2018
2858 Wyświetleń
11 1

Układ ignoruje mieszkańców!

Napisany przez

Na kilka minut przed sesją Rady Miasta 27. czerwca, mieszkańcy ulic: Reymonta, Pileckiego, Żołnierzy Wyklętych, Orląt Lwowskich złożyli wniosek do przewodniczącego Rady Miasta, w sprawie udzielenia głosu ich przedstawicielowi na temat chaosu urbanistycznego, który powstał m.in. wskutek decyzji Rady.

O problemie mieszkańców pisaliśmy w artykule: „Gdzie jest architekt  Bolesławca?”. Mieszkańcy mówili m.in.: „To miało być nasze miejsce na Ziemi, w naszym Bolesławcu. Oszczędności życia, kredyty na kilkadziesiąt lat… Wszystko straciło sens i wartość, a my czujemy się oszukani…”. Jak przekazali nam mieszkańcy, mają już dość odbijania się od drzwi kolejnych urzędów. Chcieli podczas sesji pokazać swój problem radnym miasta Bolesławiec, bo uważają, że przy przedstawianiu Radzie, przez urząd prezydenta, projektów zmiany planów zagospodarowania przestrzennego wprowadzono Radę w błąd, albo przynajmniej nie powiedziano prawdy lub przedstawiano półprawdy…

Na sesji pojawiła się więc delegacja mieszkańców przygotowanych, jak twierdzą, do kilkuminutowego wystąpienia. Złożyli pisemny, podpisany przez mieszkańców, wniosek do przewodniczącego Rady Miasta, który wniosek schował nie informując o nim radnych. Kiedy radni przystąpili do realizacji porządku obrad, wniosek o zmianę porządku obrad zgłosił radny Dariusz Mucha, którego mieszkańcy poprosili o wsparcie.

Niestety, Rada, głosami radnych prezydenta miasta odrzuciła wniosek radnego i zignorowała obecność przedstawicieli mieszkańców. Radni nie chcieli wysłuchać  dlaczego bolesławianie uważają, że Rada Miasta została wprowadzona w błąd i ostatecznie ich skrzywdziła. Mieszkańcy są zawiedzeni taką postawą radnych prezydenta, ale zapowiadają, że nie ustąpią w wyjaśnieniu całej sprawy. Do tematu wrócimy i pomożemy bolesławianom podjąć kolejne kroki.

IMPULS MIASTA

(fot. UM Bc)

Kategorie:
Małkowski · news
Facebook Profile photo
http://www.maciejmalkowski.pl

Bolesławiec - Świeradów Zdrój, to przestrzeń, w której aktualnie przebywam, pracuję, wypoczywam, z której czerpię natchnienie do życia. Samorządowiec, założyciel inicjatywy IMPULS MIASTA. Radny miasta Bolesławiec VII kadencji (wcześniej radny Powiatu IV i V kad.) Kiedy Bóg da i czas pozwoli zapatrzony w nocne niebo okiem również uzbrojonym. Zapraszam na moją stronę www.maciejmalkowski.pl oraz www.impulsmiasta.pl

Komentarze do Układ ignoruje mieszkańców!

  • Sami wchodzą na pole minowe i nawet nie czują że im nogi urywa…

    w.L.k 29/06/2018 08:18 Odpowiedz
  • U nas w UM sraczka i alergia na Impuls :) fajnie patrzeć jak ta władza właśnie strzela sobie samobóje. Całkiem stracili instynkt.

    z UM 28/06/2018 10:29 Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

pl_PLPolish
pl_PLPolish
Bobrzanie.pl
Przeczytaj poprzedni wpis:
“Pecenica 2018”

 Już w najbliższą sobotę i niedzielę zapraszamy do Gościszowa na Święto Pecenicy !!! SERDECZNIE ZAPRASZAMY !!!

Zamknij