Kwi 28, 2018
2813 Wyświetleń
3 3

Tomik poezji Moniki Pluszczewicz już w księgarniach!

Napisany przez

W księgarniach Papirus i Agora można już kupić nowy tomik poezji Moniki Ewy Pluszczewicz od tytułem “(przy) stań). Autorka to mieszkająca w Bolesławcu a urodzona 1986 roku w Jeleniej Górze absolwentka filologii angielskiej i niemieckiej, a także dziennikarstwa i komunikacji społecznej w zakresie Public Relations.

Monika Ewa Pluszczewicz

Jak sama mówi, po tacie odziedziczyła sentymentalizm i wrażliwość na obraz, po mamie, która od najmłodszych lat czytała córce Asnyka i Norwida – miłość do języka ojczystego i wszelkich poetyckich form literackich. Jako nastolatka czuła się zawieszona między kobiecą metafizyką tekstów Marii Pawlikowskiej – Jasnorzewskiej, a nieskoordynowanym składniowo, z pozoru anty-poetyckim światem Mirona Białoszewskiego.

W latach 2006 – 2009 była Prezesem Koła Literackiego działającego przy obecnej Karkonoskiej Państwowej Szkole Wyższej w Jeleniej Górze i organizatorką czterech wieczorów poetyckich, między innymi przy wsparciu Stowarzyszenia „W Cieniu Lipy Czarnoleskiej”. Współtwórczyni anglojęzycznego tomiku „Brzeg Myśli” i autorka mini-tomiku „Pre-teksty”, laureatka kilkunastu konkursów „jednego wiersza”. Obecnie dyrektor i nauczyciel w jednym z bolesławieckich liceów, z zapałem pogłębiający wiedzę z zakresu psychologii klinicznej i terapii behawioralnej.

Po weekendzie majowym tomik Moniki Pluszczewicz będzie dostępny w księgarni internetowej sklep poezja-polska

A oto niektóre wiersze z tomiku:

Tagi artykułu:
·
Kategorie:
polecamy
https://www.bobrzanie.pl

Masz temat? Masz problem? Coś Cię wkurza albo cieszy? Napisz do nas maila lub zadzwoń na numer 696 373 113.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

pl_PLPolish
pl_PLPolish
Bobrzanie.pl
Przeczytaj poprzedni wpis:
Majówka z Glinoludami i ceramiką

Zapraszamy na widowisko pełne glinianych postaci, kostiumów i rekwizytów. Impreza odbywać się będzie pod hasłem „Wszyscy jesteśmy z tej samej...

Zamknij