Lut 2, 2018
938 Wyświetleń
0 0

Polecamy do czytania

Napisany przez

Biblioteka Pedagogiczna w Bolesławcu razem z Ibuk Libra poleca książkowy prezent.

W lutym na platformie Ibuk Libra dodatkowo można przeczytać  książkę autorstwa Krzysztofa Rejmera “Zapomniana historia nauki, czyli fantazje i facecje naszych dziadków”.

Jest to zbiór ciekawych, przewrotnych esejów opisujących mniej znane fakty naukowe. Autor książki pokazuje, jak długą i żmudną drogę należało przebyć, abyśmy mogli korzystać z dobrodziejstw współczesnej techniki. Niewątpliwą zaletą książki jest wybór tematów mało znanych, dotyczących zaskakujących aspektów ludzkiej aktywności. Autor pokazuje naukę od mniej koturnowej strony, wraz z jej ślepymi uliczkami, curiosami, paranauką, także cechy osobowości (te pozytywne i te wstydliwe) ludzi próbujących rozwijać wiedzę i technikę. Przybliża także czytelnikowi nietuzinkowe i barwne osobowości. Nie unika przy tym tematów kontrowersyjnych, starając się pokazać ich uwarunkowania psychologiczne, społeczne czy historyczne.

Zachęcamy do lektury!

Kody PIN umożliwiające korzystanie z platformy książek elektronicznych dostępne w Bibliotece.

Kategorie:
news
http://bibliotekaped.wixsite.com/boleslawiec

Biblioteka Pedagogiczna działa od 1951 roku. Mieści się w budynku I LO przy ul. H. i W Tyrankiewiczów 11 w Bolesławcu. Bogaty i stale aktualizowany księgozbiór dostępny jest dla wszystkich chętnych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

pl_PLPolish
pl_PLPolish
Bobrzanie.pl
Przeczytaj poprzedni wpis:
W końcu mogą się rozciągać!

Sępy z Naszego Zoo powróciły do swojej woliery, po trzymiesięcznej przymusowej „emigracji”. Winnym przeprowadzki 5 sępów do woliery za kulisami...

Zamknij