Sty 10, 2018
615 Wyświetleń
0 2

Kolęda z Szyszakiem

Napisany przez

Starostwo Powiatowe w Bolesławcu zaprasza na wieczór z kolędami w wydaniu poetycko-turystycznym w wykonaniu karkonoskich górali, czyli zespołu Szyszak.

Szyszak to grupa przyjaciół, którzy wspólnie odkryli olbrzymią niszę w tradycji i w kulturze Gór Olbrzymich. Muzyka, poezja i folklor od XVII w. odgrywały wielką rolę w życiu ówczesnych mieszkańców tego regionu i nawet w ich obecnej ojczyźnie są ciągle żywe. Członkowie zespołu postanowili zapoczątkować tworzenie współczesnej tradycji Karkonoszy czerpiącej z uniwersalnej energii zawartej w każdym kamieniu spotkanym na górskim szlaku, w każdym przepięknym, zabytkowym miejscu. Wydobyli z szuflad wiersze i  melodie napisane pod wpływem fascynacji górami i przyrodą oraz filozofii życia w pełnej harmonii z nimi. A z archiwów wyciągnęli informacje o historii pięknie haftowanych koszul zachełmiańskich i postanowili przywrócić je do istnienia.

Teatr Stary

20 stycznia 2018

godz. 19.00

Wstęp wolny – bezpłatne wejściówki można otrzymać w sekretariacie MDK.

Tagi artykułu:
· ·
Kategorie:
kultura
http://www.mdkboleslawiec.eu

Młodzieżowy Dom Kultury imienia Stanisława Wyspiańskiego w Bolesławcu wprowadzając swoich wychowanków w świat kultury realizuje myśl pedagogiczną, że wychowanie poprzez sztukę jest wychowaniem dla przyszłości.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

pl_PLPolish
pl_PLPolish
Bobrzanie.pl
Przeczytaj poprzedni wpis:
Orszak Trzech Króli

W sobotę ulicami Bolesławca do rynku przemaszerował orszak Trzech Króli. Na przygotowanej, na tą okazję scenie wystawiono przedstawienie. Zapraszam do...

Zamknij