Sty 3, 2018
1201 Wyświetleń
2 0

Mój Bułat

Napisany przez

Młodzieżowy Dom Kultury im. Stanisława Wyspiańskiego w Bolesławcu zaprasza na koncert „Mój Bułat” w wykonaniu Aleksandra Trąbczyńskiego (śpiew, gitara) i Tymona Trąbczyńskiego (kontrabas).  W programie usłyszymy ballady słynnego rosyjskiego barda (także w autorskich przekładach wykonawcy) oraz piosenki napisane do jego wierszy przez Hadriana Tabęckiego na potrzeby spektaklu „Nie wszystko czerwone” prezentowanego w elbląskim Teatrze im. A. Sewruka.

Aleksander Trąbczyński – aktor teatralny, filmowy i telewizyjny, wykonawca piosenki literackiej, tłumacz i autor tekstów. Ukończył Wydział Aktorski Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera w Łodzi w 1980 roku.

Debiutował w poznańskim Teatrze Nowym pod dyrekcją Izabelli Cywińskiej rolami w przedstawieniach Rewizor Nikołaja Gogola (reż. Izabella Cywińska), Gbury Carla Goldoniego (reż. Janusz Nyczak), Panopticum a’la Madamme Tussaud Janusza Wiśniewskiego. Od sezonu 1982/83 przez kolejne 26 lat występował w zespole Teatru Powszechnego w Warszawie kierowanym przez Zygmunta Hübnera, potem Andrzeja Wajdę, Macieja Wojtyszkę, Krzysztofa Rudzińskiego. Grał w przedstawieniach Zygmunta Hübnera, Andrzeja Wajdy, Piotra Cieślaka, Piotra Cieplaka, Krystyny Jandy i wielu innych. Grał w słynnym filmowym cyklu Dekalog Krzysztofa Kieślowskiego, a także w Rozmowach o miłości Mirosława Gronowskiego, Kwartecie Tomasza Zygadły, Psim sercu Janusza Dymka i w popularnych serialach ZmiennicyPensjonat pod różąSamo życiePlebania. Grał główne role także w przedstawieniu Katzelmacher Rainera Wernera Fassbindera w Magazin des Theaters am Ku’damm w Berlinie i w filmie Ein Fall für Ehrlicher ze znanej serii Tatort.

Związany ze środowiskiem piosenki autorskiej i poetyckiej realizuje i wykonuje programy muzyczno-literackie: Czas ciemnej gwiazdy wg wierszy Zbigniewa Herberta, Ech Wołodia z pieśniami Włodzimierza Wysockiego, Mężczyzna z Ipanemy z własnymi spolszczeniami piosenek Antonia Carlosa Jobima. Swoje pasje muzyczne i tekściarsko-limeryczne realizuje też z przyjaciółmi w cyklu wieczorów „Trąba na pniu”. W swoich projektach współpracował z wybitnymi muzykami sceny jazzowej – Michałem Kulentym, Zbigniewem Wegehauptem, Jerzym Małkiem i Krzysztofem Wolińskim.

 

Teatr Stary

12 stycznia 2018

godz. 20.00

Wstęp wolny

Kategorie:
kultura
http://www.mdkboleslawiec.eu

Młodzieżowy Dom Kultury imienia Stanisława Wyspiańskiego w Bolesławcu wprowadzając swoich wychowanków w świat kultury realizuje myśl pedagogiczną, że wychowanie poprzez sztukę jest wychowaniem dla przyszłości.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

pl_PLPolish
pl_PLPolish
Przeczytaj poprzedni wpis:
Trój-Dźwięk sztuki

Młodzieżowy Dom Kultury im. Stanisława Wyspiańskiego w Bolesławcu zaprasza na wieczór pełen sztuki, w czasie którego na scenie Teatru Starego...

Zamknij