Sty 2, 2018
659 Wyświetleń
1 0

Styczniowy prezent od Ibuk Libra

Napisany przez

Biblioteka Pedagogiczna w Bolesławcu poleca kolejny prezent od IBUK LIBRA. W tym miesiącu dodatkowo można przeczytać książkę

“Przerwane igrzyska. Niezwykli sportowcy II Rzeczypospolitej” autorstwa Gabrieli Jatkowskiej.

Kto był ojcem polskiego sportu?

Czy najpopularniejsza lekkoatletka II RP była mężczyzną?

Jak pływak został agentem?

Dlaczego wybitnego piłkarza skazano na zapomnienie?

Jak zdjęcie z Hitlerem ratowało życie?

Książka przedstawia sylwetki dziewięciu znanych polskich sportowców, których szczyt kariery przypadł na dwudziestolecie międzywojenne, a pasmo ich największych sukcesów gwałtownie przerwała II wojna światowa. Co ich łączy? Silne osobowości i fascynujące życiorysy: tajemnica, dramat, osobista tragedia. Niejednokrotnie życie prywatne tych bohaterów było ciekawsze od ich kariery sportowej albo chociaż równie ciekawe. Losy wielu z nich uwikłane są w wydarzenia wojenne: jedni walczyli w powstaniu, inni zostali brutalnie rozstrzelani, inni… okazali się zdrajcami. Wszystkich charakteryzowało jedno – bezwarunkowa miłość do sportu.

Autorka z zacięciem dziennikarki śledczej opowiada nam o losach przedstawicieli różnych dyscyplin, zarówno kobiet, jak i mężczyzn. Dzięki niej mamy szansę poznać panoramę polskiego sportu w okresie międzywojennym. Dociera do relacji prasowych z tamtego okresu, sięga po pamiętniki, wspomnienia, opowieści przyjaciół, rodziny. Odkrywa przed nami nie tylko sportowca na podium, lecz także człowieka z krwi i kości.

Zachęcamy do lektury!

Serdecznie zapraszamy do Biblioteki Pedagogicznej wszystkich, który nie odebrali jeszcze własnego kodu PIN, umożliwiającego czytanie elektronicznych książek umieszczonych na platformie IBUK LIBRA.

Kategorie:
news
http://bibliotekaped.wixsite.com/boleslawiec

Biblioteka Pedagogiczna działa od 1951 roku. Mieści się w budynku I LO przy ul. H. i W Tyrankiewiczów 11 w Bolesławcu. Bogaty i stale aktualizowany księgozbiór dostępny jest dla wszystkich chętnych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

pl_PLPolish
pl_PLPolish
Bobrzanie.pl
Przeczytaj poprzedni wpis:
Kolędy Pospieszalskich

1 stycznia w kościele Parafii Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa w Bolesławcu kolędy zagrała rodzina Pospieszalskich.  Wszechstronni muzycy wykonali tradycyjne...

Zamknij