Gru 4, 2017
6580 Wyświetleń
5 9

Nie dla pedałów

Napisany przez

Na numer redakcyjny zadzwonił jakiś werbunkowy z krakowskiej firmy Pollana Med. Mówi, że z okazji osiemnastolecia firmy (zarejestrowanej w KRS w lutym 2017 roku) ufundowała ona kamery cyfrowe dla par. Takie wspaniałe, że działają i w dzień, i w nocy. Nie musi być małżeństwo, można przyjść z partnerem lub partnerką.

Mam alergię na takich naganiaczy. Ściągają na spotkania zwykle starszych ludzi, którym obiecują jakiś gratisowy gadżet a potem gonią im magiczne kołdry z kredytem na kilka tysięcy złotych, garnki które same gotują albo medyczne ustrojstwa ściągnięte za grosze z Chin, a sprzedawane naiwnym za grubą kasę.

Coś mnie podkusiło i powiedziałem panu, że ok, stawię się po tę kamerę do hotelu Piast w Lwówku na godzinę 17 dziewiątego grudnia. I że… przyjdę z partnerem. Pan z Pollana Med lekko się zawiesił.

– Ale pan musi przyjść z partnerką, to nie jest dla gejów! – zagotował się po chwili.
– Ale powiedział pan, że można z partnerem lub partnerką, więc co panu za różnica? – ciągnę żart.
– Ale to nie w naszym kraju, u nas się takich rzeczy nie akceptuje, mogą przyjść tylko normalne pary – mówi kolo z Pollana Med.
– Ale ja chciałbym przyjść z partnerem, będzie mu smutno jak go nie wezmę – tłumaczę panu coraz bardziej identyfikując się z rolą.
– Proszę pana, to nie jest dla pedałów, chce pan przyjść z partnerką, czy nie? Zapisać pana? Musi pan podać imię partnerki! – począł “nawracać” mnie na hetero ambitny telefonista.

Poddałem się i powiedziałem, że przyjdę z partnerką. Wiem, zburzyłem własną wiarygodność. Musiałem podać imię. Powiedziałem, że przyjdę z Krystyną. Tylko po to, żeby mnie zapisał i żebym, jeśli będę miał czas, mógł tam podejść i poruszyć wątek homofobii. Teraz muszę poderwać jakąś Krystynę, bo imię wymyśliłem na poczekaniu. Jeszcze ciekawiej byłoby namówić jakiegoś kolegę i jednak przyjść z “partnerem”, poudawać geja i zobaczyć jak Pollana Med zareaguje. Ale chyba jednak szkoda mi czasu na idiotów.

Foto: Google Street View

Kategorie:
Łętowski
https://bobrzanie.pl/kategoria/blogi/letowski/

Fotograf (bernardletowski.pl), bloger, lekko emerytowany dziennikarz.

Komentarze do Nie dla pedałów

 • Również otrzymałem telefon w sprawie wylosowanego spotkania we Lwówku. Jak tylko zrozumiałem o jaka imprezę chodzi to przypomniał mi się powyższy felietonik i już się zacząłem w duchu śmiać, ale jak spróbowałem przerwać słowotok ankietera – nagabywacza to usłyszałem soczyste: ” niech Pan k…a słucha jak się do Pana mówi…” Po tym co usłyszałem prewencyjnie się rozłączyłem. Może już wiele osób skorzystało z partnerskiego pomysłu Pana Redaktora co powoduje nadmierną frustrację u osób po drugiej stronie “kabla”.

  Marcin 06/12/2017 12:32 Odpowiedz
 • Panie redaktorze kochany, wiedza łagodzi obyczaje. Z chęcią się z Panem wybiorę a bycie Pana partnerem będzie dla mnie zaszczytem. Pozdrawiam Dariusz Sas

  Dariusz Sas 05/12/2017 20:39 Odpowiedz
 • W sumie to dobra zachęta dla takich (i innych) firm, by zapraszać po prostu MAŁŻEŃSTWA. Nie mieliby problemów z głupimi odzywkami.

  Imię i Nazwisko 05/12/2017 09:20 Odpowiedz
 • Prawie tak dobre jak Szczerby o pobitym dziadku w tramwaju , za czytanie GW – na .

  Luku 04/12/2017 21:48 Odpowiedz
 • Bernard, w polskim słowniku nie ma wyrazu “homofobia”. Fobia i inne natręctwa to zaburzenia psychiczne, a niechęć do homoseksualistów i innych dewiantów nie jest fobią.

  Zbyszek 04/12/2017 16:15 Odpowiedz
 • Kiedy “istotne” zrobiły taką prowokację z basenem Orka w Bolesławcu to pisał pan Benek że to żenujące. A teraz proszę po dwóch latach sam robi takie prowokacje i opisuje. Hipokryzja? Nie, typowo benkowe zachowanie.

  Cholesterol 04/12/2017 15:46 Odpowiedz
 • He, he – w piątek odebrałam taki sam telefon i pierwsze co mi wpadło na myśl po zdaniu o zaproszeniu z niekoniecznie małżonkiem a może być z partnerem było właśnie, że zapytam czy mogę z partnerką. Jednak odpuściłam i skończyłam rozmowę. W sumie szkoda…mogło się ciekawie rozwinąć. Z drugiej strony to chyba w/w firma powinna zmienić specjalistę, który układa im teksty promocyjne, bo to jakiś błąd w neurolingwistycznym programowaniu musi być jeśli od razu podświadomie prowokuje do udawania homoseksualistów ;-)

  Dorota S. 04/12/2017 12:19 Odpowiedz
  • A – tylko prezent był jakiś inny, to może i firma inna – w sumie nie zapamiętałam, bo i po co?

   Dorota S. 04/12/2017 12:21 Odpowiedz
 • Dobre :D po co Krystyna – może być ktokolwiek tylko imię zmień. Ciekawy wątek

  Iwona King 04/12/2017 11:01 Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

pl_PLPolish
pl_PLPolish
Bobrzanie.pl
Przeczytaj poprzedni wpis:
Barbórkowa karczma piwna

W Iwinach około 250 górników Kopalni Nowy Ląd obchodziło swoje święto. Zapraszam do albumu.

Zamknij