Paź 5, 2017
528 Wyświetleń
0 0

Czym się kierować, podejmując decyzję o wyborze konta osobistego?

Napisany przez

Nawet 7 mln Polaków nie posiada rachunku bankowego – tak wynika z badania opublikowanego przez Mastercard. Nie warto jednak odkładać decyzji o założeniu konta osobistego „na potem”, lecz już teraz złożyć wniosek o otwarcie rachunku. To rozwiązanie, które zapewnia bezpieczeństwo środkom i jednocześnie może przynieść wiele innych korzyści. Sprawdź, jak wybrać dobry rachunek bankowy.

W wielu przypadkach konta osobiste nie są zakładane z powodu braku zaufania do banków oraz lęku o utratę pieniędzy w razie upadłości instytucji finansowej. Trzeba jednak pamiętać, że bezpieczeństwo zgromadzonych środków zapewnia Bankowy Fundusz Gwarancyjny. Warto więc porzucić swoje obawy i poznać czynniki determinujące wybór korzystnego rachunku bankowego.

Dostęp do bankowości elektronicznej to podstawa

Konta osobiste nie powinny dawać żadnych ograniczeń związanych z dostępem do środków. Dlatego jednym z głównych kryteriów wyboru jest bankowość elektroniczna. Dzięki niej, posiadacz rachunku ma stały wgląd do swojego konta. Może dokonywać transakcji internetowych – z dowolnego miejsca i o dowolnej porze. Nie musi zatem odwiedzać placówki banku, gdy chce zrealizować przelew.

Minimum opłat związanych z rachunkiem

W wielu bankach konta osobiste są całkowicie darmowe. Oznacza to, że posiadacz rachunku nie płaci za:

  • otwarcie konta,
  • prowadzenie rachunku,
  • internetowe przelewy standardowe.

Często bezpłatne jest również korzystanie z karty płatniczej dołączonej do rachunku. W wielu bankach istnieją jednak pewne zasady, które zwalniają z pobierania prowizji. Zwykle trzeba dokonać płatności kartą na ustaloną przez bank minimalną kwotę (w granicach 200-300 zł) w ciągu miesiąca. W przeciwnym razie pobierana jest opłata w średniej wysokości 5-10 zł.

Łatwy dostęp do bankomatów

Teoretycznie możesz założyć, że nie będziesz korzystać z bankomatów. Nie warto jednak niczego wykluczać, ponieważ od czasu do czasu może pojawić się potrzeba wypłaty gotówki. Wówczas dobrze jest mieć szybki i bezpłatny dostęp do bankomatów – na terenie całej Polski.

Wybierając konta osobiste, warto więc sprawdzić, które bankomaty pozwalają na darmową wypłatę gotówki. Należy również poznać opłaty związane z wypłatą środków z innego bankomatu.

Dostęp do konta z aplikacji mobilnej

Dodatkowym atutem są konta osobiste, do których dostęp możliwy jest z poziomu aplikacji mobilnej. Zainstalowana na smartfonie, ogranicza konieczność ciągłego wpisywania loginu i hasła. Szybki i wygodny dostęp do rachunku to duża zaleta, którą powinny docenić przede wszystkim młode osoby.

Konto, na którym można zarabiać?

Wybierając konta osobiste, warto zwrócić uwagę na… możliwość osiągania zysków. Niektóre banki proponują np. zwrot za zakupy przy transakcjach bezgotówkowych lub zwrot za rachunki domowe. Przykładowo, w przypadku konta osobistego Getin UP (z oferty Getin Banku) można zyskać do 1000 zł miesięcznie przy aktywnym korzystaniu z rachunku.

Wybór konta osobistego powinien być dobrze przemyślany. Przeanalizowanie dostępnych ofert nie tylko pozwoli uniknąć opłat związanych z korzystaniem z rachunku, ale da także… zarobić.

 

https://www.bobrzanie.pl

Masz temat? Masz problem? Coś Cię wkurza albo cieszy? Napisz do nas maila lub zadzwoń na numer 696 373 113.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

pl_PLPolish
pl_PLPolish
Bobrzanie.pl
Przeczytaj poprzedni wpis:
O prezentacjach naukowych. Propozycja lektury

Biblioteka Pedagogiczna w Bolesławcu poleca kolejny prezent od IBUK LIBRA. W tym miesiącu dodatkowo można przeczytać książkę Piotra Wasylczyka „Prezentacje naukowe. Praktyczny...

Zamknij