Wrz 26, 2017
1254 Wyświetleń
4 1

Na rowery… i na sanki!

Napisany przez

Rower staje się coraz bardziej popularnym środkiem transportu w Polsce, podobnie jest w Bolesławcu. Dlatego też dla rowerzystów powstaje coraz więcej miejsc, gdzie mogą pozostawić swój pojazd. We wrześniu przy ul. Karola Miarki,  obok biurowca Urzędu Miasta, zamontowana została wiata  rowerowa. Pokrycie wiaty wykonane jest z poliwęglanu przezroczystego.” – tak czytamy w informacji Urzędu Miasta.

Co prawda pora roku taka, że wkrótce można będzie pod wiatą sanki chować, ale cieszy kolejny objaw rowerowego zmądrzenia władz, które na niektórych ulicach zaczęły nawet drogi rowerowe wreszcie budować z asfaltu a nie z kostki czy bruku. Stojaki które nie są klasycznymi wyrwikółkami w absurdalnym miejscu (Sądowa), tylko umożliwiają przypięcie ramy roweru też cieszą, tym bardziej że lokalizacja wreszcie ma sens.

A może by tak w przyszłym roku (ale tym razem niekoniecznie jesienią) zrobić jakąś publiczną akcję konsultacji rowerowych z mieszkańcami i polikwidować rowerowe absurdy w mieście raz na zawsze? Skończyć ze znakami pośrodku drogi dla rowerów, brukowe i kostkowe drogi powoli przerabiać na asfaltowe a stojaki poprzestawiać w miejsca sensowne?

Myślę że i Bolec.Info i Bobrzanie okażą pełne wsparcie a czytelnicy chętnie włączą się do akcji, która ułatwi życie rowerzystom.

 

Foto: Urząd Miasta Bolesławiec

Tagi artykułu:
·
Kategorie:
Łętowski
https://bobrzanie.pl/kategoria/blogi/letowski/

Fotograf (bernardletowski.pl), bloger, lekko emerytowany dziennikarz.

Komentarze do Na rowery… i na sanki!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

pl_PLPolish
pl_PLPolish
Bobrzanie.pl
Przeczytaj poprzedni wpis:
“Bezpartyjne” “owce”

Do przebieranek w polityce w zasadzie wszyscy zdążyliśmy się przyzwyczaić  i przestało nas to zaskakiwać.  Jednak te, czynione właśnie pod...

Zamknij