Wrz 25, 2017
1265 Wyświetleń
0 2

Lekcje z ZUS – poznaj ubezpieczenia społeczne

Napisany przez

Lekcje z ZUS to pomysł na wprowadzenie uczniów w świat ubezpieczeń społecznych. Powstał z myślą o szkołach ponadgimnazjalnych. To specjalnie opracowane 4 lekcje, po których uczeń będzie wiedział: po co się ubezpieczamy, jakie mamy rodzaje świadczeń, od czego zależy wysokość emerytury, jak prowadzić firmę i płacić składki. Już teraz szkoły z naszego regionu mogą zgłaszać swój udział do kolejnej edycji projektu edukacyjnego.

Coraz więcej chętnych

Z każdym rokiem w Lekcjach z ZUS bierze udział coraz więcej uczniów. W ubiegłym roku już blisko 1000 szkół i prawie 50 tys. uczniów z całego kraju uczestniczyło w takich zajęciach edukacyjnych. Zainteresowanie ubezpieczeniami społecznymi rośnie – pokazują to nie tylko liczby, ale również postawa wielu uczniów, którzy decydują się na udział w olimpiadzie pn. „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych”.

Dzielimy się wiedzą z nauczycielami                       

Specjalnie na potrzeby Lekcji z ZUS i we współpracy z doświadczonym metodykiem opracowaliśmy ogólnodostępne materiały dydaktyczne. Znajdują się w nich gotowe scenariusze lekcji i atrakcyjne multimedia do wykorzystania w klasie. Właśnie te materiały otrzymują nauczyciele realizujący Lekcje, którzy mogą przeprowadzić zajęcia na przedmiotach: wiedza o społeczeństwie, podstawy przedsiębiorczości, jak i takich związanych z ekonomią lub przygotowujących do zawodu. Lekcje z ZUS mogą być także pewnym urozmaiceniem godzin wychowawczych czy też godzin do dyspozycji nauczyciela. Dodatkowo można je wykorzystać jako projekt edukacyjny, co niewątpliwie poszerza ofertę edukacyjną szkół.

Weź udział w olimpiadzie

Uczniowie, którzy wzięli udział w Lekcjach z ZUS mogą zmierzyć się z olimpiadą pn. „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych”. Zachęcamy nauczycieli do zgłaszania udziału szkół w olimpiadzie. Na laureatów czekają indeksy i dodatkowe punkty w rekrutacjach na wiele uczelni oraz nagrody rzeczowe.

Już można zgłaszać szkoły

Już teraz można zgłaszać udział szkół do czwartej edycji projektu edukacyjnego Lekcje z ZUS, który ponownie ruszył od września 2017 r. Każdy zainteresowany nauczyciel może liczyć na wsparcie i szczegółowe informacje od koordynatora ds. komunikacji i edukacji z legnickiego Oddziału ZUS (nr tel. 502 006 094, e-mail: emilia.nowakowska@zus.pl).

W naszym regionie

W poprzedniej edycji Lekcji nową wiedzę zdobyło 1,5 tys. uczniów z 20 szkół ponadgimnazjalnych z terenu działania legnickiego Oddziału ZUS. Byli to uczniowie ze szkół z: Legnicy, Lubina, Głogowa, Jawora, Bolesławca, Góry, Rakowic Wielkich i Mirska.

https://www.bobrzanie.pl

Masz temat? Masz problem? Coś Cię wkurza albo cieszy? Napisz do nas maila lub zadzwoń na numer 696 373 113.

Komentarze do Lekcje z ZUS – poznaj ubezpieczenia społeczne

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

pl_PLPolish
pl_PLPolish
Bobrzanie.pl
Przeczytaj poprzedni wpis:
Jacek Pałka nie żyje

Autor cyklu o panu Bazylku, chyba najbardziej znany współczesny pisarz z Bolesławca ("Bazylki" były prawdziwym sukcesem wydawniczym), niesamowicie inteligentny i...

Zamknij