Cze 25, 2017
2011 Wyświetleń
12 26

Dziękuję

Napisany przez

Tak się złożyło, że ponad tydzień temu wskutek własnej nieuwagi i refleksu oraz sprytu jakiegoś gnoja złodzieja (oby miał sto pałaców, w każdym pałacu sto pięter, na każdym piętrze sto pokojów, w każdym pokoju sto łóżek, i żeby cholera go ciskała z jednego na drugie), straciłem 80% mojego sprzętu fotograficznego, czyli cztery najlepsze posiadane przeze mnie obiektywy i trochę rozmaitej (i dość kosztownej) drobnicy. Z dnia na dzień zostałem bez tego, co umożliwiało mi zarabianie na życie. Tak, wiem, można było ubezpieczyć, uważać, nie nosić ze sobą wszystkiego… słyszałem takich morałów przez tydzień niemało, ale i tak sam sobie ich powiedziałem najwięcej.

O ile samo doświadczenie jest dość dołujące (z autorefleksjami włącznie), to reakcje na nie już nie. Namówiony przez znajomych, którzy chcieli zrobić to za mnie i dla mnie, założyłem zrzutkę na Zrzutka.pl (poniżej będzie link). Nie chodziło mi o proszenie o datki, każdemu kto chce mi pomóc (a mnie samego zaskakuje ilość tych osób) proponuję zakup jakiejś usługi (tak jak w zrzutce poniżej).

Oczywiście nie wszyscy to zrozumieli, a niektórzy zaczęli mnie hejtować albo nawet mieć pretensje do tych, którzy mnie wspierają. Oczywiście nie czekam aż mi wpadną pieniądze, tylko zasuwam ile mogę, żeby szybciej mieć  czym pracować, bo naprawdę nie mam czym. To razem plus jakiś kredyt i życzliwość kolegów z branży oferujących swój sprzęt (także nieodpłatnie) pozwoli mi jakoś ogarnąć temat.

Dzięki temu wraca też moja wiara w ludzi i moja osobista chęć pomocy innym. Nagle ktoś oferuje pomoc przypominając, że kiedyś mu pomogłem albo nie skasowałem go za swoją pracę, ktoś inny płaci z góry, bo zobaczył zrzutkę i dzięki niej dowiedział się o moim problemie.

Dawno nie spotkałem się z tyloma słowami wsparcia i ofertami pomocy oraz z takim zrozumieniem, czasem z zupełnie nieoczekiwanych stron. I to jest zdecydowanie najcenniejsze  z całego tego mojego doświadczenia.

I za to przede wszystkim dziękuję.

Policja szuka złodzieja a ja szukam sprzętu. Gdyby ktoś dostał propozycję zakupu czegoś z TEGO linku, będę wdzięczny za sygnał. Tak, będzie nagroda.

Gdyby ktoś zechciał zakupić jakieś moje usługi i w ten sposób mi pomóc, poniższy widget to umożliwia.

Kategorie:
Łętowski
https://bobrzanie.pl/kategoria/blogi/letowski/

Fotograf (bernardletowski.pl), bloger, lekko emerytowany dziennikarz.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

pl_PLPolish
pl_PLPolish
Bobrzanie.pl
Przeczytaj poprzedni wpis:
Sprawdź się w prestiżowym konkursie muzycznym

W tym roku Przegląd Zespołów Bluesowych im. Tadeusza Nalepy odbędzie się w sobotę, 12 sierpnia w Teatrze Starym w Bolesławcu....

Zamknij