Sty 10, 2017
1242 Wyświetleń
5 0

Co psuje politykę lokalną?

Napisany przez

Miejski Zakład Gospodarki Komunalnej wygrał przetarg na odśnieżanie powiatowych dróg. Prezesem MZGK jest radny Radny Powiatu, Władysław Bakalarz. Czy to konflikt interesów?

Zapraszamy do przeczytania artykułu na ten temat na portalu Bolec.Info.

My prezentujemy komentarz Grzegorza Makowskiego, Dyrektora programu Odpowiedzialne Państwo (Fundacja im. Stefana Batorego):

Sądząc z opisu, jest to konflikt interesów. To jest niestety powszechne i wynika z charakteru polskich powiatów z tego, kto zasiada w tych radach powiatów. Przypadek jest jak wyjął z naszego raportu “Samorządowe unie personalne…” z 2014 r. Pokazał on, że ogromny odsetek radnych, zwłaszcza na poziomie powiatu, to różni pracownicy samorządowi. Około 43% z nich pracuje szczebel niżej w urzędach samorządowych gmin, ale też i w spółkach komunalnych, czy w jednostkach podległych samorządom, itd.

Ten miks bycia radnym i pracownikiem samorządowym powoduje, że radni są w permanentnym konflikcie interesów. Nieustannie mają dylemat, czy mają robić coś dla powiatu w którym są radnymi, czy dla gminy, dla której pracują jako urzędnicy, albo pracownicy spółek komunalnych. To niestety psuje politykę lokalną. 

Kategorie:
news
https://www.bobrzanie.pl

Masz temat? Masz problem? Coś Cię wkurza albo cieszy? Napisz do nas maila lub zadzwoń na numer 696 373 113.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

pl_PLPolish
pl_PLPolish
Przeczytaj poprzedni wpis:
Hej, zagrajmy Jezuskowi!

Zespół Pieśni i Tańca Młodzieżowego Domu Kultury im. St. Wyspiańskiego zaprasza na tradycyjny koncert kolędowo-pastorałkowy. Jak zwykle na występach tego...

Zamknij