Gru 27, 2016
2789 Wyświetleń
1 1

Mury Mówią – dokument – tajemnica kompleksu Zittwerke w Sieniawce

Napisany przez

„Mury Mówią” to film dokumentalny przybliżający historię tajemniczego miejsca leżącego na trójstyku Polski, Niemiec i Czech. Wzgórze w Sieniawce pamięta zarówno przedwojenne koszary wojskowe, fabrykę silników odrzutowych, obóz pracy jak i tajemnicze podziemia, które czynią to miejsce wyjątkowo ciekawym. Czy w Sieniawce faktycznie znajdują się podziemia? Ilu ludzi straciło życie w obozie Kleinschönau? Dokąd prowadzą liczne wejścia i wloty? Co o tym miejscu mówią wojenni i powojenni świadkowie? Czy mamy do czynienia z pomnikiem historii na skalę światową? Te i inne pytania są przedmiotem filmu.

Film Szymona Wasylówa powstał we współpracy z Łużycka Grupą Poszukiwawczą, która od lat bada tajemnice kompleksu Zittwerke w Sieniawce. Grupa składa się z pasjonatów historii, którzy swój wolny czas poświęcają na kompletowanie wiedzy o tym wyjątkowym miejscu.

TUTAJ możecie dowiedzieć się jak powstawał ten film. A już wkrótce, 21 stycznia o godiznie 19 w Centrum Integracji Kulturalnej “Orzeł” w Bolesławcu, premiera nowego filmu Szymona “Goni nas wiatr”. Otojego zapowiedź:

Kategorie:
historia · wideo
https://www.bobrzanie.pl

Masz temat? Masz problem? Coś Cię wkurza albo cieszy? Napisz do nas maila lub zadzwoń na numer 696 373 113.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

pl_PLPolish
pl_PLPolish
Bobrzanie.pl
Przeczytaj poprzedni wpis:
Pielgrzymka do sanktuariów Europy Zachodniej

Już w czerwcu 2017 roku z okazji setnej rocznicy objawień fatimskich zapraszamy do udziału w pielgrzymce do sanktuariów Europy Zachodniej...

Zamknij