Gru 15, 2016
3195 Wyświetleń
1 0

Rekordowa Szlachetna Paczka

Napisany przez

W tegorocznej edycji projektu do 33 rodzin z Bolesławca i okolic trafiła pomoc o wartości blisko 83 tysięcy złotych.

Kolejna, trzecia już, bolesławiecka edycja Szlachetnej Paczki przeszła do historii. Projekt z roku na rok przybiera na sile i łączy coraz więcej osób, a wartość przekazanej pomocy stale rośnie. Statystyki mówią same za siebie – 23 wolontariuszy, ponad 60 odwiedzonych rodzin, z czego 33 włączone do projektu, łączna wartość przekazanej pomocy – blisko 83 tys. zł, średnia wartość paczki – 2 500 zł, łączna liczba osób przygotowujących paczki – 3465. Tak w skrócie podsumować można trzecią edycję Szlachetnej Paczki w Bolesławcu, której zwieńczeniem był dwudniowy finał, który odbył się w miniony weekend.

Od sobotniego poranka świątecznie przystrojony magazyn, który podobnie jak w zeszłym roku, mieścił się w salce parafialnej przy kościele pw. Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa przy ul. E. Orzeszkowej, tętnił życiem. Wolontariusze gościli darczyńców, którzy dostarczali przygotowane przez siebie paczki. Po wniesieniu na magazyn pakunków była też chwila na wspólną rozmowę przy herbacie i ciastku. Następnie wolontariusze dostarczali paczki do potrzebujących rodzin i towarzyszyli ich członkom w momencie otwierania pakunków. Nie obyło się bez łez szczęścia i wzruszenia. Relacja z tej chwili jest jedyną nagrodą, jednak absolutnie bezcenną, nagrodą jaką otrzymują darczyńcy.

– Chciałabym serdecznie podziękować moim wolontariuszom i pomocnikom za poświęcony czas i energię, darczyńcom za wielkie serca i przygotowanie wspaniałych paczek, rodzinom za zaufanie i otwartość, parafii pw. Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa i ks. Andrzejowi Gidzińskiemu za udostępnienie sali na magazyn, kierowcom za pomoc w transporcie paczek, Warsztatom Terapii Zajęciowej za przygotowanie upominków dla darczyńców, fotografom za uwiecznienie finału i marszu z okazji otwarcia bazy rodzin, mediom za promocję projektu, drukarni Lendo za wydrukowanie banerów reklamowych – mówi Lider Rejonu Bolesławiec Agnieszka Baszczyj.

Do zobaczenia za rok!

Tekst i zdjęcia: Bolesławiecki sztab Szlachetnej Paczki.

Kategorie:
news
https://www.bobrzanie.pl

Masz temat? Masz problem? Coś Cię wkurza albo cieszy? Napisz do nas maila lub zadzwoń na numer 696 373 113.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

pl_PLPolish
pl_PLPolish
Przeczytaj poprzedni wpis:
Będzie WOŚP w Bolesławcu!

15 stycznia, w dniu dwudziestego piątego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, w Teatrze Starym odbędzie się kilkugodzinny koncert artystów związanych...

Zamknij