Lis 7, 2016
1838 Wyświetleń
2 0

Alejandro Silva i Damian Kowaliński – koncert Flamenco

Napisany przez

Artyści flamenco wystąpią w Piwnicy Paryskiej 13 listopada (w niedzielę) o godzinie 19. Bilety w cenie 30 zł.

Alejandro Silva urodził się w 1984 roku w Kadyksie. Syn śpiewaka flamenco Juana Silva i tancerki flamenco Carmen Cea. Od urodzenia otoczony był kulturą flamenco. Swoją profesjonalną karierę zaczął w wieku 15 lat występując w niezliczonych teatrach. Wielokrotnie występował z najsłynniejszymi tancerzami i tancerkami flamenco. Zdobywca wielu nagród na najbardziej prestiżowych konkursach śpiewu flamenco w Hiszpanii. Akompaniowali mu najlepsi hiszpańscy gitarzyści. Jego repertuar to zarówno tradycyjne flamenco jak i tzw. flamenco nuevo, czyli nowoczesna forma interpretowania tej sztuki. Jego występy przepełnione są energią i napięciem, ale przede wszystkim jest to pokaz jego mistrzowskich umiejętności wokalnych.

Damian Kowaliński to pierwszy polski gitarzysta flamenco, który w roku akademickim 2011/2012 otrzymał stypendium za wybitne wyniki w nauce gry na gitarze w cenionej na całym świecie szkole Fundación de Arte Flamenco Cristina Heeren w Sewilli. Tam też spędził najwięcej czasu ucząc się i grając z najlepszymi mistrzami tego gatunku.

Współorganizatorem koncertu jest Tierra Flamenca Szkoła Tańca Orientalnego i Flamenco.

Kategorie:
polecamy
https://www.bobrzanie.pl

Masz temat? Masz problem? Coś Cię wkurza albo cieszy? Napisz do nas maila lub zadzwoń na numer 696 373 113.

Komentarze do Alejandro Silva i Damian Kowaliński – koncert Flamenco

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

pl_PLPolish
pl_PLPolish
Bobrzanie.pl
Przeczytaj poprzedni wpis:
O Wandzie Chotomskiej z Barbarą Gawryluk – Biblioteka zaprasza

Miejska Biblioteka Publiczna w Bolesławcu zaprasza na promocję biografii Wandy Chotomskiej – Galeria „Format”- 14 listopada (poniedziałek) początek godzina 17.00...

Zamknij