Paź 12, 2016
996 Wyświetleń
2 2

Prawie 5 milionów złotych na powiatową edukację i sprzęt dla szkół

Napisany przez

Powiat Bolesławiecki w ogłoszonym przez Urząd Marszałkowski konkursie RPOWD.10.4.1 został wybrany do realizacji projektu  „Edukacja Kluczem do Kariery – kompleksowy program rozwoju uczniów i uczennic pięciu szkół z Powiatu Bolesławieckiego”.  Wartość projektu to 4.712.389,41 zł. Realizacja rozpocznie się już 1 stycznia 2017 roku.

Projekt zakłada realizację w pięciu szkołach zawodowych powiatu specjalistycznych kursów kwalifikacyjnych dla uczniów zakończonych egzaminami, staży zawodowych, zajęć z doradcą zawodowym i innych form wsparcia uczniów. W każdej szkole odbywać się będą dodatkowe zajęcia z języka angielskiego i niemieckiego. Szkoły zostaną doposażone w najnowszy sprzęt do prowadzenia zajęć dydaktycznych. W ramach zakupów zaplanowano miedzy innymi doposażenie szkół w najnowsze obrabiarki, ultrasonograf, pracownie komputerowe ze specjalistycznymi programami oraz nowoczesny sprzęt budowlany. Projekt zakłada również kształcenie nauczycieli wykorzystujących specjalistyczny sprzęt. Projekt w 95% dofinansowany jest z budżetu Unii Europejskiej. Wkład własny powiatu to koszt sal lekcyjnych wykorzystywanych do szkoleń.

Liderem projektu jest Powiatowe Centrum Edukacji i Kształcenia Kadr w Bolesławcu. Popisanie umowy o dofinansowanie nastąpi w najbliższych tygodniach.  Projekt napisany został z partnerstwie z SYNTEA S.A z Lublina. Współautorem projektu jest Cezariusz Rudyk- dyrektor PCEiKK w Bolesławcu.

Kategorie:
news
https://www.bobrzanie.pl

Masz temat? Masz problem? Coś Cię wkurza albo cieszy? Napisz do nas maila lub zadzwoń na numer 696 373 113.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

pl_PLPolish
pl_PLPolish
Bobrzanie.pl
Przeczytaj poprzedni wpis:
Nowa wystawa w Galerii Teatru Starego

Jeszcze nie nacieszyliśmy się batikami i witrażami z pracowni Katarzyny Sas, a już w Galerii Teatru Starego możemy oglądać kolejną...

Zamknij