Kwi 19, 2016
1342 Wyświetleń
1 0

Rada Rodziców Młodzieżowego Domu Kultury zaprasza na koncert fortepianowy!

Napisany przez

RADA RODZICÓW Młodzieżowego Domu Kultury im. Stanisława Wyspiańskiego w Bolesławcu zaprasza na koncert fortepianowy Justyny Chmielowiec, który odbędzie się w Teatrze Starym 23 kwietnia o godzinie 19:00. Darmowe wejściówki dostępne są w Młodzieżowym Domu Kultury im. St. Wyspiańskiego w Bolesławcu przy ul. Grunwaldzkiej 5.
Justyna Chmielowiec – naukę gry na fortepianie rozpoczęła w 1990 roku w Państwowej Szkole Muzycznej I i II stopnia w Zgorzelcu pod kierunkiem Anny Krynickiej a następnie Cezarego Kłosa. Brała udział w pianistycznych Masterclasses na terenie kraju i za granicą (Jerzy Sterczyński, Tadeusz Chmielewski, Marie Claude Werchowska i Jacques Rouvier). W roku 2001 była uczestnikiem Mistrzowskiego Kursu Pianistycznego w Białymstoku oraz Galicyjskich Warsztatów Muzycznych w Sieniawie, a także w Mistrzowskim Kursie Pianistycznym w Genewie, gdzie pracowała pod okiem Eugena Indjica (wybitnego pianisty, wywodzącego się spod ręki jednego z największych pianistów XX wieku, Artura Rubinsteina). W 2002 roku rozpoczęła studia muzyczne w Akademii Muzycznej im. K. G. Bacewiczów w Łodzi w klasie równie wybitnego pianisty Marka Drewnowskiego (sławnego z interpretacji Sonat Scarlattiego i przede wszystkim nagrania wszystkich dzieł Chopina). W 2005 roku zagrała swój pierwszy recital we Francji, w Polskiej Akademii Nauk w Paryżu. Występowała również na XXXIX Festiwalu Pianistyki Polskiej w Słupsku, w Żelazowej Woli, w Mazowieckim Centrum Kultury i Sztuki w Warszawie, na Festiwalu Muzycznym w Narolu. W roku 2007, po otrzymaniu dyplomu Akademii Muzycznej w Łodzi, decyduje się na wyjazd do Francji w celu doskonalenia i rozwijania swoich umiejętności. Zostaje przyjęta do prestiżowej Ecole Normale Superieure de Musique Alfred Cortot w Paryżu, do klasy prof. Mariana Rybickiego. W 2008 po niespodziewanym i determinującym spotkaniu z Ritą Bouboulidi (wychowanka Edwina Fischera) rozpoczyna prywatne lekcje w domu pianistki, w Brukseli, a w 2009 rozpoczyna naukę z Eugene’m Indjic’em, w paryskiej szkole Schola Cantorum, gdzie otrzymuje Dyplom Wirtuozerii w 2010 oraz Dyplom Koncertowy 2011 roku. Mieszkając na stałe w Paryżu daje wiele koncertów, recitali, w takich salach jak Cite Internationnale des Arts, Polska Akademia Nauk, Biblioteka Polska, Ambasada Polska, Goethe Institut, Teatr Marigny, Le Trianon. W 2011, w Paryżu, zagrała w sławnym utworze Carla Orffa „Carmina Burana”, utwór został wykonany w oryginalnej wersji na 2 fortepiany, chór, i zespół perkusyjny. Styczeń 2013 to tournée w największych miastach Francji z popularnym piosenkarzem CHRISTOPHE (Marsylia, Nantes, Tours, Lion, Lille, Paryż – Théâtre Marigny). W lipcu 2013 wystąpiła na Festiwalu Chopinowskim („Chopin Au Jardin du Luxembourg”) w Ogrodzie Luksemburskim w Paryżu. Koncert ten odbył się przed kilkutysięczną publicznością, wśród gości obecny był Ambasador Polski w Paryżu – Tomasz Orłowski wraz z małżonką Aleksandrą Orłowską. Justyna Chmielowiec koncertuje we Francji, występuje w popularnych radiach francuskich France Inter i Radio Fip i telewizji. 17 kwietnia 2016 wystąpiła w jednym z najważniejszych programów kulturalnych we Francji, „Vivement dimanche” prowadzonym przez Michel Drucker, w France 2. Kolejnym projektem oprócz koncertów jest nagranie płyty z muzyką Chopina i Schumanna.

Kategorie:
kultura
http://www.mdkboleslawiec.eu

Młodzieżowy Dom Kultury imienia Stanisława Wyspiańskiego w Bolesławcu wprowadzając swoich wychowanków w świat kultury realizuje myśl pedagogiczną, że wychowanie poprzez sztukę jest wychowaniem dla przyszłości.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

pl_PLPolish
pl_PLPolish
Bobrzanie.pl
Przeczytaj poprzedni wpis:
“Z folklorem przez Dolny Śląsk” – niezwykły koncert w Teatrze Starym

Młodzieżowy Dom Kultury im. Stanisława Wyspiańskiego w Bolesławcu serdecznie zaprasza Państwa 24 kwietnia 2016 r. o godz. 19:00 do Teatru...

Zamknij