Lis 20, 2015
1421 Wyświetleń
2 0

Trzecie urodziny Football Academy Bolesławiec

Napisany przez

6 listopada 2012 roku odbył się pierwszy trening Football Academy Bolesławiec. Uczestniczyło w nim około 40 dzieciaków. Dziś FA Bolesławiec to już 6 grup treningowych i ponad 110 zawodników. Od trzech lat szkółka zorganizowała około 600 treningów co przekłada się na 900 godzin treningowych i cztery obozy piłkarskie. W czwartek świętowano urodziny FA.

IMG_9685

Julek był gościem specjalnym imprezy

Był dwudziestokilogramowy pyszny tort w kształcie stadionu (dzieło cukierni Brzozowscy), odśpiewano “Sto lat”, nie zbrakło też piłkarskich torów przeszkód dla zawodników i dla ich rodziców. Gościem specjalnym był Julek – maskotka Football Academy.

FA Bolesławiec niejednokrotnie gościła na treningach profesjonalnych piłkarzy takich jak np. Dawid Abwo (były gracz Zagłębia Lubin), Maciek Szewczyk (reprezentat Polski do lat 19), a w roku 2014 i 2015 byli na turnieju u Kuba Cup w Opolu na którym zawodnicy z Bolesławca mieli okazję spotkać się z Kubą Błaszczykowskim i Łukaszem Piszczkiem. Przez 3 lata istnienia zawodnicy mieli okazję rozgrywać spotkania z takimi drużynami jak Akademia Zagłębia Lubin, Akademia Miedzi Legnica, Widzew Łódź.

– Jako ośrodek zostaliśmy wyróżnieni za ciężką pracę w roku 2013 jako „najdynamiczniej rozwijający się ośrodek FA w Polsce”, natomiast za rok 2014 dostaliśmy ogólnopolską nagrodę za „najbardziej widoczny ośrodek w mediach Polsce”. – mówi manager FA Bolesławiec, Damian Sawczak. – Dla naszych zawodników od początku istnienia przygotowaliśmy już 4 edycje naszej ligi regionalnej, w której zawodnicy we wszystkich kategoriach wiekowych rozegrali około 800 meczy strzelając łącznie około 3000 goli. W roku 2013,2014 i 2015 braliśmy udział w Bolesławieckiej Paradzie Ceramiki jako kobaltowa drużyna FA na której nie raz zostaliśmy wyróżnieni.

IMG_9638

Dwudziestokilogramowy tort cieszył się wielkim zainteresowaniem

Żeby zadbać o jak najlepszy rozwój zawodników trenerzy Football Academy co roku, począwszy od roku 2012 biorą udział w różnych szkoleniach trenerskich takich jak Lech Conference organizowany przez Lech Poznań, All About Football współorganizowany przez Śląsk Wrocław jak i wiele różnych szkoleń organizowanych przez Dolnośląski Związek Piłki Nożnej.

Piłkarskie tory przeszkód pokonywali piłkarze i ich rodzice.

Piłkarskie tory przeszkód pokonywali piłkarze i ich rodzice.

Kategorie:
sport
https://www.bobrzanie.pl

Masz temat? Masz problem? Coś Cię wkurza albo cieszy? Napisz do nas maila lub zadzwoń na numer 696 373 113.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

pl_PLPolish
pl_PLPolish
Bobrzanie.pl
Przeczytaj poprzedni wpis:
Pies z czipem będzie tańszy

Według planów prezydenta miasta w 2016 roku zostaną wprowadzone dwie stawki podatku za posiadanie psa. Od psa trwale oznakowanego poprzez wszczepienie...

Zamknij