Lip 25, 2015
2354 Wyświetleń
0 0

Przydomowy basen – idealny na lato!

Napisany przez

W dzisiejszych zabieganych czasach trudno jest nam pogodzić wszystkie swoje obowiązki i do tego znaleźć czas na relaks. Często dotkliwie odczuwają to nasze pociechy, które podobnie jak my, marzą o zabawie nad wodą – zwłaszcza w upalne weekendy. Z tego względu, kiedy nie zawsze mamy możliwość wyjazdu, świetnym pomysłem na zapewnienie naszym dzieciom rozrywki może być zakup przydomowego, dmuchanego basenu. „Te popularne, zwłaszcza latem, przenośne zbiorniki wodne, od wielu lat dają radość milionom użytkowników na całym świecie. Stanowią obiekt zazdrości i wspaniałe akcesorium ułatwiające letnie upały” (cyt. http://s-mumo.pl/). Czemu zatem nie sprawić frajdy sobie i swoim dzieciom, skoro wynikają z tego same korzyści?

Jaki model wybrać?

W zależności od wielkości naszego ogródka, jak i możliwości finansowych, chcąc zakupić dmuchany basen, możemy wybierać spośród kilku rodzajów. Najpopularniejsze są baseny rozporowe oraz stelażowe, wzmacniane metalową konstrukcją. Dzięki szerokiej ofercie producenta możemy dobrać odpowiednią wielkość i pojemność naszego basenu, który może służyć nie tylko naszym dzieciom, ale gdy będzie odpowiednio duży, również nam samym. Wtedy możemy być pewni, że wolne popołudnia oraz weekendy w upalne dni spędzimy razem z naszymi pociechami, co będzie stanowiło świetną rozrywkę dla każdego członka rodziny.

Dodatkowe akcesoria

Przy zakupie basenu warto również zadbać o kilka akcesoriów, które wesprą nas w konserwacji, uzupełnianiu i pompowaniu przydomowego zbiornika. Podstawowe elementy filtrują wodę, stojąc na straży higieny i czystości (a co za tym również idzie – bezpieczeństwa). Należy zatem zakupić pompę, wymienne filtry oraz dezynfekujący chlor. Z kolei tester pH pozwoli na ocenę odczynu wody w basenie.

Inne pomocne akcesoria to pokrywa chroniąca przed zanieczyszczeniami (np. liśćmi) i zestaw do wyławiania ewentualnych nieczystości. W przypadku, gdy podłoże w ogródku może być nierówne, nabyć można również specjalną, wyrównującą podłogę, którą rozkładamy pod zamontowanym basenem.

Każdy, kto obawia się dziur w dmuchanym basenie, powinien zaopatrzyć się w zestaw łatek – dzięki nim bezproblemowo zakleimy dziurkę i naprawimy nasz przydomowy zbiornik.

Bezpieczeństwo

Montaż przydomowego basenu nie zwalnia nas – opiekunów – z obowiązku czuwania nad zabawami naszych dzieci w wodzie. Mimo to dzięki kontroli stanu wody i jej poziomu będziemy znacznie spokojniejsi, niż w przypadku naturalnych zbiorników wodnych, które mogą kryć nie tylko nagłe doły czy znaczne różnice w głębokości, ale także inne przykre niespodzianki. Przykładowo mogą to być stłuczone butelki czy ostre kamienie, które mogą narazić nas na rany czy zakażenia. W przydomowym basenie żadne z takich zagrożeń najzwyczajniej nie będzie miało miejsca, co dodatkowo zachęca do zakupu i spędzania czasu w wodzie.

 

Kategorie:
dom i ogród
https://www.bobrzanie.pl

Masz temat? Masz problem? Coś Cię wkurza albo cieszy? Napisz do nas maila lub zadzwoń na numer 696 373 113.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

pl_PLPolish
pl_PLPolish
Bobrzanie.pl
Przeczytaj poprzedni wpis:
Basen na Jeleniogórskiej – inna niecka niż planowano może zwiększyć koszty inwestycji

Urząd Marszałkowski twierdzi, że władze miasta zmieniły umowę z wykonawcą basenu przy Jeleniogórskiej (tak, wiemy, że zdaniem prezydenta Piotra Romana...

Zamknij