Lip 16, 2015
1748 Wyświetleń
0 2

Jak zorganizować lot samolotem, by nie stał się koszmarem

Napisany przez

Coraz częściej i chętniej podróżujemy do dalekich krajów. Szczególnie chętnie wybieramy je, jako cel letnich urlopów. Najszybciej i najbezpieczniej do odległych zakątków można dolecieć samolotem. Nic więc dziwnego, że z roku na rok przybywa Polaków, którzy wybierają właśnie ten środek transportu.

Podróż samolotem może być nie tylko szybka, ale także przyjemna. Mimo sporych obostrzeń spowodowanych zasadami bezpieczeństwa lot może stać się jeszcze jednym miłym wakacyjnym wspomnieniem. Wystarczy się tylko do niego odpowiednio przygotować.

Do lotu dobrze się przygotuj

Gdy zarezerwujesz bilet lub wykupisz wycieczkę upewnij się, że masz wszystkie niezbędne dokumenty. Sprawdź ważność paszportu, w niektórych krajach wymagają, by był ważny jeszcze co najmniej kilka miesięcy od daty przylotu do kraju. Jeśli potrzebne będą wizy, trzeba zacząć je załatwiać, o ile biuro podróży ich nie zapewnia. Trzeba się także upewnić, czy nie będą potrzebne wizy tranzytowe, by uniknąć problemów w trakcie podróży. W niektórych krajach wymagane są szczepienia, trzeba je zrobić przynajmniej kilka tygodni przed podróżą. Wszystkie skompletowane dokumenty najlepiej jest zapakować w jedno miejsce, tak by niczego w pośpiechu nie zapomnieć.

Jak się spakować do samolotu

We wszystkich liniach samolotowych są ograniczenia wagowe bagażu. Często dodatkowe obostrzenia dotyczą także wielkości i rodzaju przewożonego bagażu. Trzeba dokładnie zapoznać się z przepisami przewoźnika, ponieważ są one restrykcyjnie przestrzegane. Za nadbagaż trzeba dodatkowo dopłacić i to całkiem spore pieniądze. Gorzej, gdy na pokład samolotu zechcemy zabrać przedmioty, których przewozić nie wolno. Wówczas mogą spotkać nas spore nieprzyjemności ze strony celników.

Walizki lub torby, które mają trafić do luku bagażowego muszą być starannie opisane oraz zarejestrowane.Limit i wielkość bagażu podręcznego zależą od linii. Najczęściej jest to jedna sztuka bagażu o określonych wymiarach,. Tak by zmieściła się w schowku w kabinie. Osoby, które często podróżują polecają, by zamiast tradycyjnej walizki wybrać plecak, ponieważ można do niego schować więcej rzeczy. To istotne, ponieważ bagaż podręczny ni ma najczęściej określonej górnej granicy wagi. Pakujemy do niego wszystkie cenne przedmioty, a także laptop, aparat fotograficzny i podręczne kosmetyki. Trzeba jednak pamiętać, że przewóz kosmetyków jest obostrzony przepisami, które określają ich wielkość oraz ich rodzaj.

Dojazd na lotnisko

Na lotnisku najlepiej jest przyjechać dwie godziny przed odprawą. Pozwoli to spokojnie przejść wszystkie procedury. „Jeśli dojeżdżamy do portu we własnym zakresie samochodem trzeba go zostawić na parkingu przy lotnisku. Ceny nie są wygórowane, a opłata parkingowa zapewnia bezpłatny transport na terminal” – czytamy na stronie http://modlinparking.pl/o-firmie/.

Pozostawienie samochodu na lotnisku jest bardzo praktyczne, w razie konieczności zostawienia części bagażu (na przykład przy nadwadze) można zostawić  go w aucie. Nie jesteśmy także zmuszeni do poszukiwania alternatywnych połączeń w przypadku, gdy opóźni się lot powrotny.

Kategorie:
poradnik
https://www.bobrzanie.pl

Masz temat? Masz problem? Coś Cię wkurza albo cieszy? Napisz do nas maila lub zadzwoń na numer 696 373 113.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

pl_PLPolish
pl_PLPolish
Bobrzanie.pl
Przeczytaj poprzedni wpis:
Wrocławskie Centrum Alzheimerowskie już otwarte

Wrocławskie Centrum Alzheimerowskie to miejsce, w którym wyspecjalizowany i doświadczony zespół diagnostyczno - terapeutyczny złożony z lekarzy ( psychiatra, neurolog,...

Zamknij