Lip 2, 2015
1590 Wyświetleń
0 0

Jak uchronić się przed awarią samochodu?

Napisany przez

Wielu z nas nie wyobraża sobie w dzisiejszych czasach nawet jednego dnia bez samochodu. Jest on nam niezbędny do tego, aby dotrzeć do pracy, odwieźć dzieci do szkoły, a nawet zrobić większe zakupy. Co jednak jeśli ulegnie on awarii?

Dla wielu ludzi samochód jest obecnie nieodłączną częścią życia. Potrzebny jest nam każdego dnia. Dlatego niezbyt lubimy, gdy ulega on awarii, nie dość że jesteśmy pozbawieni środka lokomocji, to jeszcze musimy ponosić koszty naprawy. Dodajmy, że koszty naprawy potrafią czasem być spore i naprawdę nadwerężyć nasz domowy budżet. Dlatego lepiej, aby nasz samochód był zawsze w świetnej kondycji technicznej i nigdy się nie psuł. Czy to możliwe? Całkowite uniknięcie awarii nie jest możliwe, ale na pewno możemy znacznie zminimalizować ryzyko jej wystąpienia. Jak to zrobić? Nic prostszego należy odpowiednio dbać o samochód.

Dbam o samochód

Co to znaczy odpowiednio dbać o samochód? Jeśli chcemy uniknąć niespodziewanej awarii samochodu, zwłaszcza na drodze, musimy dokonywać okresowych przeglądów samochodu. W tym celu najlepiej udać się do wykwalifikowanego warsztatu samochodowego, ażeby specjalista mechanik oglądną nasz samochód. Najłatwiej wtedy wychwycić ewentualne nieprawidłowości czy to w pracy silnika, czy w pracy zawieszenia. Ponadto nie zapomnijmy o okresowej wymianie płynów, filtrów i innych części. Niektóre części w samochodzie wymienia się po przejechaniu określonej liczby kilometrów, nie należy czekać aż części te ulegną usterce. Lepiej wymienić je zgodnie z zaleceniami producenta. Jeśli będziemy dbali o stan techniczny samochodu, bez wątpienia rzadziej będą zaskakiwać nas niespodziewane awarie. Niestety samochód nie może wciąż jeździć na tych samych częściach. Dotyczy to zwłaszcza samochodów starszych roczników, one potrzebują częstszej kontroli mechanika. Nie zapominajmy także o tym, że w takich porach roku jak zima nasze auto wymaga dodatkowej troski. Niestety niesprzyjające warunki atmosferyczne takie jak niska temperatura, opady, wilgoć źle wpływają na kondycję naszego samochodu. Zatem pamiętajmy o przeglądzie auta przed i po sezonie zimowym. Części do samochodu zwłaszcza te mechaniczne kupujmy nowe, nigdy używane. Jeśli oryginalne części są zbyt drogie, należy poszukać odpowiednich zamienników. Kupując używane części ryzykujemy, ponieważ nigdy nie wiemy, w jakim stanie one naprawdę są, trudno to stwierdzić gołym okiem i niestety mogą nas zawieść w najmniej oczekiwanym momencie.

Zepsuło się…i co dalej

Oczywiście pomimo najszczerszych chęci i odpowiedniego serwisowania auta, nie zawsze uda nam się uniknąć awarii. Co wtedy zrobić, jeśli na przykład daleko od domu w trakcie jazdy ulegnie awarii przegub napędowy i nie będziemy mogli dalej jechać? Należy wezwać pomoc drogową, jednak jest to dość kosztowne. Jeśli chcemy uniknąć tych dodatkowych kosztów należy wykupić sobie ubezpieczenie, które gwarantuje nam zwrot kosztów lub bezgotówkową naprawę naszego auta. Wielu ubezpieczycieli ma taką opcję w swojej ofercie.

Kategorie:
poradnik
https://www.bobrzanie.pl

Masz temat? Masz problem? Coś Cię wkurza albo cieszy? Napisz do nas maila lub zadzwoń na numer 696 373 113.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

pl_PLPolish
pl_PLPolish
Bobrzanie.pl
Przeczytaj poprzedni wpis:
“Klątwa utopców” – nowa książka bolesławianki Iwony Banach we wrześniu w księgarniach

Na okładce książki, którą wyda Nasza Księgarnia, będziemy mogli przeczytać taką zachętę do przeczytania powieści bolesławianki: Ta książka to ostrzeżenie dla niedowiarków. ...

Zamknij